Zorganizuj wczasy na nowy rok kalendarzowy już w tej chwili – najlepsze przeżycia czekają na ciebie!

Gdy przychodzą wakacje, ludzie główkują, gdzie jechać i jak zorganizować sobie pobyt. W Polsce czeka wiele cudownych miejsc, w których można podziwiać wspaniałe widoki, radować się ciszą oraz spokojem, jak także skorzystać z dostępnych na miejscu rozrywek. Dla amatorów sportów wodnych albo żeglarstwa dobrym wyborem będą Mazury lub pozostałe polskie jeziora. To wspaniała kraina, która urzeka widokami i jest doskonale przygotowana na przyjęcie turystów. By jeszcze wspanialej odczuć klimat tego regionu, trzeba wynająć jacht albo inną łódź.

Jachty i łodzie motorowe w przystani

Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli planujemy pojechać nad morze, warto zerknąć nie tylko za noclegami, ale również za pomysłami na nudę. Ciekawą alternatywę przedstawiają rejsy po Bałtyku (wartościowe informacje pod tym adresem). Powinno się je zamawiać dużo wcześniej, chyba że interesuje nas jedynie krótka przejażdżka niedużym statkiem turystycznym. Na pożyczenie jachtu, a już zwłaszcza łodzi ze sternikiem, należy zapolować i umiejętnie to zaplanować. Trud ten opłaci się bez wątpienia, gdyż polskie morze jest przychylne nawet dla początkujących żeglarzy.

Jeżeli chodzi o wynajem jachtów w Gdańsku (zobacz więcej na tej stronie) ma parę większych i sporo niedużych przedsiębiorstw, jakie proponują takie atrakcje. Najlepiej rzecz jasna w tego typu rejs udać się z grupą kolegów, z których przynajmniej 1 ma kwalifikacje sternika i będzie potrafił zawiadywać w czasie rejsu. Od nas zależy, na jak długo wynajmiemy jacht. Normalnie wypożycza się obiekt na tydzień lub dwa, ale zdarzają się wynajmy 10-dniowe lub jeszcze inne. Opłaty są bardzo zróżnicowane, jednak wypada mieć na uwadze, iż nie jest to najtańszy sport. Atutem jest tu bezsprzecznie to, że w trakcie kilkudniowego pływania przeważnie śpimy na wodzie, stąd nie musimy w tym czasie wynajmować noclegu na lądzie.

Nie ma raczej milszego sposobu na spędzenie dnia ze znajomymi, niż wybranie się z nimi w rejs łodzią.w serwisie bus do niemiec bus do niemiecNa szczęście, żeby udać się na tego typu wyprawę, nie musimy posiadać własnej motorówki, gdyż możemy ją wypożyczyć w specjalnej firmie. Także kierowca (badania kierowców garwolin) będzie nam zaproponowany, jeśli ani jeden z uczestników nie posiada uprawnień do kontroli takich pojazdów.