Zatroszcz się o swą formę oraz zdrowie, kontrolując zawartość tkanki tłuszczowej, sprawdzisz to przy użyciu analizatora składu ciała

Wiele osób przykłada dużo uwagi do odpowiedniego stylu życia, ćwiczy aktywnie i pilnuje swojej diety. Dość spore znaczenie będzie w tym wszystkim miało także regularne kontrolowanie wagi swojego ciała, dlatego też najmniejsza nawet domowa waga też będzie potrzebna.

Po co wykonuje się podobne pomiary?

płótno - medycyna

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Otyłość wiążę się nie tylko z nieładnym wyglądem, ale również z ryzykiem wystąpienia niebezpiecznych kłopotów zdrowotnych. Nadwaga bardzo często prowadzi do chorób serca, nieprawidłowości układu trawiennego oraz do niektórych nowotworów. Nadwaga nierzadko okazuje się powodem utraty wiary w siebie i staje się podłożem znaczących kompleksów. W sytuacji, jeśli planuje się rozpocząć odchudzanie, trzeba się do tego odpowiednio przygotować, by wiedzieć, co robić. Lekarz dietetyk trzymający pieczę nad tokiem diety, z pewnością wykona pomiar tkanki tłuszczowej. Takie pomiary można przeprowadzać również w warunkach domowych, jeżeli dysponuje się odpowiednim sprzętem.

Waga

Autor: First Austria
Źródło: First Austria

O obliczaniu BMI słyszało z pewnością niezwykle sporo ludzi. Mimo wszystko mało kto ma świadomość, że są także sposoby które pozwalają zmierzyć zawartość tłuszczu w organizmie. W chwili obecnej swoją tkankę tłuszczową możemy zmierzyć każdy z nas. Pomiar tkanki tłuszczowej jest możliwy za pomocą urządzenia takiego jak waga z pomiarem tłuszczu (z tego źródła). Popularna waga z pomiarem tłuszczu pozwoli nam sprawdzić, jaka jest zawartość tkanki mięśniowej i tłuszczowej w naszym ciele. Na pomiar tkanki tłuszczowej nie powinniśmy się już iść do gabinetu dietetyka, czy klubu fitness. Od określonego czasu na rynku dostępne są wagi łazienkowe z możliwością zmierzenia tkanki tłuszczowej. Dzięki takiej wadze pomiar tkanki tłuszczowej jesteśmy w stanie określić w zaciszu prywatnego domu. Waga taka jest dość prosta w użyciu, trzeba jednak mieć na uwadze, że otrzymany wynik nie zawsze jest odpowiedni.

Na szczęście nie brakuje dobrego wyposażenia
Kupno takiej wagi to poważna sprawa, zatem wybór może okazać się dosyć trudny. Na szczęście w sprzedaży spotkać można kilka wiodących marek, które specjalizują się właśnie w konstruowaniu wag i pozostałych medycznych urządzeń pomiarowych. Taką marką okazuje się choćby Seca.

Jeżeli użyta w tym artykule narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tutaj (https://www.psycholog-wroclaw.com/psychoterapia-psychodynamiczna/) podobne porady – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

To lider na światowym rynku w produkcji tego rodzaju wyposażenia. W ofercie producenta wyszukamy specjalistyczne wagi i medyczne urządzenia pomiarowe. Wśród nich można wybrać wagi płaskie lub kolumnowe, łóżkowe i krzesełkowe. Jednym z najnowszych projektów Seca okazuje się seca mbca – urządzenie medyczne, za pomocą którego można obliczyć wartości tłuszczu, masy beztłuszczowej, wody i masy mięśni szkieletowych – kliknij i sprawdź.

Sprzedaje ona wagi do zastosowań amatorskich, służące głównie do wykonywania pomiarów w domu, lecz również urządzenia w pełni profesjonalne. Te ostatnie znajdą zastosowanie przykładowo w przychodniach dietetycznych, ale również różnego rodzaju klubach fitness.