Zakopane: jakie atrakcje czekają w tym mieście na przyjeżdżających do niego wczasowiczów

Zakopane położone na południu Polski od wielu już lat przyciąga bardzo sporo chętnych do zwiedzania. Licznie odwiedzają miasto tak fascynaci wędrówek wykonanych pieszo, jak oczywiście miłośnicy śnieżnego szaleństwa. Tych mimo wszystko jest tak dużo, że Zakopane jest nawet zwane „zimową stolicą Polski”. Co sprawia, że to miasto tak chętnie zwiedzają zainteresowani z z odległych miejsc nie tylko kraju ale sąsiadujących państw?

Wigilia w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Bez najmniejszej wątpliwości do popularności Zakopanego przyczynia się położenie geograficzne. Miasto rozciąga się bowiem u podnóża najwyższych w kraju gór.

Gdy chcesz zgłębić więcej, poznaj szczegółowy tekst (https://www.metfix.com.pl/) na omówiony temat. Wskażemy Ci dodatkowe dane!

Tatry, bo o nich mowa, sprawiają, że zakątek już od sporej ilości lat jest pełne turystów tak naprawdęniezależnie od tego jaką mamy porę roku. Także w okresie świąt, a najbardziej w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Święta w Zakopanem każdego roku spędza ogromna liczba osób. Święta w Zakopanem mają wyjątkowo magiczną moc. Pokryte białym puchem szczyty, kolędy i pastorałki, oświetlone Krupówki – nadają świętom spędzanym w mieście nieprawdopodobnej oprawy. Oczywiście oferty świąteczne w górach obejmują niezwykle duży wybór miejsc. Na oferty świąteczne w górach składają się nie tylko propozycje w samym Zakopanem. Na okres świąteczno-noworoczny zainteresowanych zapraszają również liczne miejsca znajdujące się niedaleko Zakopanego.

Jakie możliwości czekają na zafascynowanych w Zakopanem nie tylko chłodną porą? W samym mieście jest oczywiście kilka miejsc, które trzeba sobie zobaczyć. Zakopane to nie tylko zatłoczone i głośne Krupówki, ale miejsca, które warto jest odwiedzić. Do tych, które uważane za nieprawdopodobnie cenne z pewnością można zaliczyć znajdujący się przy najstarszej ulicy miasta, przy ulicy Kościeliskiej, wykonany z drewna kościółek pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Tuż przy nim znajduje się najstarsza i zarazemniezwykle znana nekropolia Zakopanego, cmentarz na Pęksowym Brzyzku.

Jeżeli uważasz, że omawiana tematyka jest ciekawa, wejdź na ten link, w najnowszym tekście też przeczytasz coś godnego uwagi!

Mnóstwo turystów przyciąga również kolejka na Gubałówkę. Ten w sumie niezbyt duży szczyt, bo wznoszący się jedynie na wysokość 1126 m n. p. m. cieszy się wielką popularnością, sporo turystów właśnie od wjazdu kolejką na Gubałówkę zaczyna swój pobyt w Zakopanem. Naprawdę znaną dzielnicą miasta są Kuźnice, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch.