Pomysły na oryginalne podróże na rowerze

Szukasz nowego pomysłu na spędzenie wakacji bądź spędzenie w aktywny sposób czasu wolnego, a nie masz żadnego pomysłu? Świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów, które na pewno Ci się spodobają.

Wycieczki rowerowe całą grupą
Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Biorąc pod uwagę to z jaką prędkością rozwija się branża turystyki, możemy się domyślić, iż wzrasta również liczba podróżujących, którzy poszukują niespotykanych wspomnień. Wycieczki ( więcej o ofercie) All inclusive nie są już dla dużej ilości nas tak przyciągające jak niegdyś – obecnie wolimy bardziej aktywny odpoczynek. Z uwagi na to wymyślane są coraz to ciekawsze metody spędzania wolnego czasu – poczynając od wycieczek dookoła świata kończąc na safari czy wolontariatach spędzonych w Afryce – wybór jest niezwykle duży. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostatnio zauważa się zwiększającą się ilość osób jeżdżących na rowerach – i nasza propozycja będzie tyczyć się właśnie tych osób, które uwielbiają rowery. Chodzi o wycieczki rowerowe po europie – ale nie martwcie się, nie są to zwyczajne wycieczki. Jest tu ktoś kto próbował poznawać świat poruszając się na rowerze? Jest to naprawdę ciekawy sposób, który pozwala dostrzec o wiele więcej niż podczas zwyczajnej podróży samochodem.

Liczba osób kochających dwa kółka jako środek transportu jest rośnie, dlatego też rośnie również liczba szlaków rowerowych – w wielu państawach tworzone są profesjonalne trasy rowerowe dedykowane turystom – tym sposobem coś takiego jak wycieczki (szczegóły pod adresem https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-hiszpanii) rowerowe po europie stają się pomysłem perfekcyjnym na przeżycie niezapomnianej przygody. Szczególnie, że niektóre z tych lepszych tras biegną przez krajobrazy zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe można wyszukać w sieci – naturalnie stworzone są różne stopnie trudności, znajdziemy zarówno trasy łatwe, jak i te wyczynowe, które będą od nas wymagać dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają także dużo więcej zabawy. Powstała również lista 10 top szlaków, które zostają najchętniej wybierane przez podróżujących – pośród tych szlaków widzimy odcinek znanego Tour de France, zlokalizowany naturalnie we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla kolarzy o lepszej kondycji, ponieważ wymaga dużo wysiłku. Na samej górze listy także jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych uroczych pejzaży pełnych pól lawendowych, jednakże prawdziwym rajem dla podróżujących kochających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu, a sieć szlaków rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi fantastycznie.

Obecnie sektor turystyczny udostępnia nam wiele interesujących sposobów na spędzenie wakacji, jedyne co musimy zrobić, to zdecydować się na ten, który da nam największą dawkę radości.