Wypoczynek w Lidzbarku Warmińskim – co oferuje to miasto?

Lidzbark Warmiński był przez wiele lat stolicą Warmii. W tym miejscu Krzyżacy wybudowali swoją osadę. Ten rejon kusi nie tylko interesującą przeszłością, ale także przepięknymi krajobrazami, rzekami i jeziorami, lasami obfitującymi w grzyby i jagody. Czego więcej można się spodziewać organizując wypoczynek w Lidzbarku Warmińskim?

Hotel Warmia
Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o noclegi Warmia obfituje w między innymi gospodarstwa agroturystyczne. Są to wręcz wymarzone miejsca na wypoczynek, które zapewniają dobrze wyposażone pokoje, ciszę oraz zdrowe, lokalne posiłki. Dla wczasowiczów poszukujących nie tylko kontaktu z naturą i ludowością, ale również spragnionych maksymalnej prywatności, rewelacyjną propozycją mogą być domki letniskowe. Ale jeśli interesują nas innego typu noclegi lidzbark warmiński również nas nie zawiedzie. W tej miejscowości odszukamy mnóstwo niedrogich pensjonatów oraz hoteli.

Jak widać jeżeli interesują nas noclegi (przejdź do strony noclegi w pucku) Warmia ma na prawdę sporo do zaoferowania. Czego jeszcze możemy się spodziewać po tym regionie! Miłośnicy dzikich zwierząt oraz ptaków wybierają Lidzbark Warmiński i pobliskie wsie jako destynację, która oferuje możliwość ciekawych spotkań ze swobodnie funkcjonującymi tu przedstawicielami fauny. Jeśli już zawitamy na Warmię oraz postawimy na noclegi (polecamy https://www.villamare.com.pl/apartamenty-typu-loft-nad-morzem) Lidzbark Warmiński jakie oferuje, bądź inne okoliczne miejscowości czy wsie, to obowiązkiem każdego turysty jest aktywny relaks w zachwycających okolicznościach przyrody, a więc kajaki, szlaki piesze oraz rowerowe.

Poza tym, trzeba wiedzieć, że Lidzbarski zamek jest jednym z elementów Szlaku Zamków Gotyckich, natomiast przez samo miasto przebiega aż 8 szlaków turystycznych. By lepiej poznać ten rejon warto zobaczyć również zabytki, wpisujące się w architektoniczny krajobraz tego miasta. Mowa tu zwłaszcza o Zamku Biskupów Warmińskich, który stanowi jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce i jednocześnie jest najlepiej zachowaną budowlą na terenie byłego państwa zakonnego. Nie sposób pominąć również Wysokiej Bramy, murów obronnych, oranżerii Krasickiego oraz budynków dawnego młyna.