Wykaz najważniejszych zasad dotyczących używania pływającego sprzętu z silnikami na polskich wodach.

Dużo osób marzy o tym, aby pływać łodzią albo jachtem. Dzięki temu można zaplanować niezwykle interesujące wczasy nad morzem albo przy innych zbiornikach wodnych. Polskie prawo dokładnie wykazuje, kto może prowadzić takie łodzie. W przypadku, jeżeli pragnie się zdobyć takie upoważnienia, potrzeba zgłosić się na szkolenie, a potem pomyślnie zdać egzamin. Po nim dostaje się patent sternika i może się kierować jednostkami pływającymi.

przekrój - ćwiczenia

Autor: LUDWIK BOEHM
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak ktoś chciałby korzystać z większych silników, to niezbędne będzie posiadanie w jego przypadku wymaganych uprawnień, to znaczy patentu sternika. sternik motorowodny może pływać jednostkami o dowolnej mocy na rzekach i jeziorach, ale też w określonych przypadkach na wodach morskich. Ponieważ służby wodne zwracają coraz większą uwagę na posiadanie patentów, to przez kupnem szybkiej łodzi czy wodnego skutera warto taki patent mimo wszystko. szkolenia motorowodne (tutaj dowiesz się więcej) zrobić można w praktycznie każdej większej miejscowości, sporo ich jest również organizowanych w okresie letnim, w czasie obozów trwających kilkanaście dni.

W dalszym etapie, posiadając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać dodatkowe typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Poza tym można zdobyć licencję na holowanie narciarza albo innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to doskonała okazja dla osób lubiących wodne przygody i wyzwania. To świetne rozwiązanie również dla tych, którzy posiadają już uprawnienia w zakresie ratownictwa, a pragnęliby poszerzyć swoje umiejętności.

Serdecznie zalecamy te informacje (https://artgrafcars.pl/) do przejrzenia. Znajdziesz tu wiele przydatnych porad, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

W sytuacji sterownika motorowodnego zainteresowania nie trudno zamienić na pieniądze, tym bardziej, że cena samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwej pasji, a pieniądze same przyjdą.

Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą w witrynie Akademia Marina.

zakres każdego kursu wchodzi przede wszystkim spora ilość teorii, począwszy od budowy silników i łodzi, a kończąc na znakach obowiązujących na wodnych szlakach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne notki na interesujący Cię dział. Przejdź do kolejnego artykułu i czytaj wpis haft.

Drugą część tego typu kursów będzie stanowić manewrowanie łodzią. Trwają one przeciętnie do trzech godzin i w czasie nich ćwiczy się wszystko, co niezbędne będzie przyszłemu sternikowi na łodzi.