Współzawodnictwo na rynku transportu osobowego, czyli pociąg versus autokar

Stopniowy spadek popularności transportu kolejowego w Polsce można spostrzec już na początku lat dziewięćdziesiątych, to znaczy tuż po przemianie ekonomicznej, jaka przydarzyła się Polsce. Duże znaczenie na spadek liczby pasażerów z pociągów miała nie tylko obniżka jakości obsługi w PKP oraz poziomu komfortu psującego się nieuchronnie i okazjonalnie usprawnianego taboru; zapewne istotniejszym czynnikiem był rozwój przewozów pasażerskich na drogach wywołany, z jednej strony, zwyżkującą możliwością zakupu zachodnich samochodów używanych, a także wzrost w ofercie prywatnych przewoźników autokarowych oraz tak zwanych ‘busiarzy.’

Wynajem busów

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jakbyśmy nie uskarżali się na fatalny stan polskich dróg, trzeba powiedzieć, że przez ostatnie dwie dekady przybyło nam nieco kilometrów na mapie drogowej. Inaczej sprawa ma się z pociągami – połączeń kolejowych nie przybywa, kolejne trasy są likwidowane, a niemodernizowana infrastruktura niszczeje.

Czy interesują Cię tego typu wątki? Jeżeli tak, to jeszcze więcej takiego typu opisów stworzono na naszej kolejnej stronie. Namawiamy!

Powstaje nisza, w którą chętnie dopasowują się firmy transportowe. Przy nie najlepiej zarządzanym państwowym molochu jakim jest PKS, często wypadają one pozytywnie.

Wielu przewoźników dba o swoje auta firmowe wiedząc, że dzięki temu dbają również o bezpieczeństwo pasażerów i jednocześnie chronią siebie przed odpowiedzialnością za następstwa ewentualnych tragicznych zdarzeń na drodze. W ofercie niektórych firm przewozowych możemy nieraz znaleźć ofertę najmu autobusów. Taki wynajem busów Kraków nie zawsze musi posłużyć jedynie celom transportowym.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest zajmujący? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz sprawdź praktyczne informacje (https://stacjanaprawyrowerow.pl/blog/jak-skutecznie-zabezpieczyc-rower-przed-kradzieza/) – pochłoną Cię totalnie.

Popytem cieszą się w ostatnich czasach tak zwane partybusy, czyli najmowane na godziny duże pojazdy, w których możemy dogodnie zorganizować własne urodziny lub spotkanie po pracy. Żeby zorientować się, czy w naszym miejscu istnieje możliwość zamówienia takiego środka przewozu, nie wystarczy oczywiście wpisać w wyszukiwarkę np. busy Kraków. Lepiej skonkretyzować wyszukiwanie podając jako słowo kluczowe np. partybus.

W obliczu pikującej popularności, rynek kolejowy finalnie zareagował prawidłowo i od jakiegoś czasu możemy napawać się niższymi cenami biletów i podróżą w wyższym standardzie dzięki rozbudowie taboru. Ciekawe jednak, czy marketingowcom z PKP przyjdzie kiedyś do głowy pomysł, by wdrożyć usługę partypociągu, w którym jednocześnie obywałyby się i podróż, i impreza?