Wakacje już niebawem. Pora przygotować samochód do jazdy na wypoczynek.

Można samolotem lub pociągiem, lecz jeśli jesteśmy miłośnikami swobody przemieszczania się i zwiedzania, to zawsze lepiej będzie podróżować autem.
Wybierając się na wyjazd z dziećmi nie będziemy tak ograniczeni, jeśli idzie o ilość bagażu jadąc własnym autem. A kto kiedykolwiek usiłował upchać wszystkie rzeczy niezbędne na wyjazd z dzieckiem do jednej torby, wie o czym mowa.

samochód - fotos

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wobec tego przygotować pojazd do podróży? Zacznijmy od niezbędnej wizyty u mechanika, który wykona oględziny naszego samochodu i w razie potrzeby naprawi funkcjonowanie poszczególnych układów. Pamiętajmy, że przemieszczanie się na krótkich odcinkach to nie to samo co długa podróż i do tej ostatniej warto się specjalnie przygotować. Można także zabezpieczyć się w zapasowe części wymienne, tak, aby w razie ich zużycia później nie szukać ich w panice w nieznanym nam miejscu.

Pamiętajmy o możliwości wykupienia specjalnego ubezpieczenia. Na wypadek jakiś kłopotów na drodze za małą sumę będziemy mieć do dyspozycji pomoc 24 godziny na dobę.
Naturalnie może się zdarzyć, że nasza jazda skończy się wypadkiem i będziemy musieli szukać w internecie fraz na przykład: lawety szczecin. Jednak nie zakładajmy nieszczęścia, lecz poczyńmy jak najlepsze przygotowania do podróży.
Ekstra wariantem na udane wakacje dla lubiących samodzielność jest wybranie się ze swoją przyczepą kempingową. Podróżujemy swobodnie i nie musimy pamiętać o potrzebie wcześniejszej rezerwacji noclegu.

Spojrzyj na opublikowany tutaj artykuł, a na pewno bardzo Cię zaintryguje, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje odnoszące się do tego zagadnienia.

Możemy załadować do niej “pół mieszkania” i na wyjeździe nie tęsknić za zostawioną w domu sukienką, książką czy ukochaną zabawką.

Kampera czy przyczepę także dobrze jest oddać po zimie do przeglądu w warsztacie. Trzeba się liczyć z faktem, iż twój mechanik może nie mieć dostępu do potrzebnych części do przyczep kempingowych, albowiem jest to jeszcze nie do końca popularny środek transportu w naszym kraju. Trzeba wziąć pod uwagę, że części do przyczep kempingowych będziesz musiał zakupić w jednym ze specjalizujących się w tym sprzęcie sklepie. Rzecz jasna nie ma co wpadać w panikę, działają także w sieci i nie będziesz musiał jechać po część przez pół Polski. Natomiast warto wziąć pod uwagę okres niezbędny na przygotowanie przyczepy (przyczepy zabudowane) do wyjazdu i wziąć się za to odpowiednio wcześnie. Życzymy zatem cudownych wakacji i oczywiście, żeby w waszym smartfonie nie musiała pojawić się fraza lawety szczecin.