wakacje jako wspaniały czas spędzania czasu na poznaniu zakątków własnego kraju

Nasz kraj może poszczycić się posiadaniem wielu niesłychanie ciekawych zamków. Turyści bardzo chętnie je odwiedzają, głównie w lecie. Jeżeli ruszamy w podróż i pragniemy odwiedzić ciekawe zamki, to z pewnością nie zawiedziemy się.

Mamy szczerą nadzieję, że udało nam się przynajmniej odrobinę zaciekawić Cię opisem naszych pięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych inspiracji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, że nasz cykl tekstów na ten temat na pewno będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski również może być fascynującą przygodą, więc już teraz powinieneś ją zacząć – przed Tobą jeszcze wiele cudownych miejsc do odkrycia!

Zamek Wawel

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Co teraz możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, które niewątpliwie musisz obejrzeć, jest zamek ryn – szczegóły tu… – Książ. To teraz trzeci pod względem powierzchni zamek w kraju – zaraz za ślicznym zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna właściwie każdy. Książ jest trochę mniej znany, jednak na pewno równie wart zobaczenia. Niestety dla turystów udostępniona jest aktualnie tylko niewielka jego część, jednakże już nawet ona robi fantastyczne wrażenie. Zamek Książ jest również jednym z najstarszych zamków w Polsce – pochodzi z XIII wieku, dlatego też ogromne wrażenie robi fakt, w jak znakomitym stanie się zachował – www.

Podczas włóczęgi warto zwiedzić Zamek Czocha (pełen artykuł). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu lokalizacji w Polsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Jest to miejsce na doskonałe spędzenie czasu z rodziną, bądź wyłącznie z ukochaną osobą.
Pobyt w tym miejscu jest możliwość urozmaicić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to nietypowe chwile wiodące do nadzwyczaj zamaskowanych i intrygujących zakątków, kryjące tajemnice starego Zamczyska w Suchej.

Podczas włóczęgi powinno się odwiedzić Zamek Czocha. Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim.

Bez obawy – zobacz link (https://www.spijtanio.eu/noclegi-opole/pokoje-goscinne,6662.phtm), który prowadzi do zbliżonej strony. Znajdziesz na niej przykuwające wzrok posty w kontekście do przedstawianego tutaj zagadnienia.

To jedno z niewielu punktów w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na wspaniałe spędzenie czasu z rodziną, lub wyłącznie z ukochaną osobą.
Przebywanie w tym miejscu jest możliwość urozmaicić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to nietypowe momenty prowadzące do najbardziej ukrytych i interesujących zaułków, kryjące tajemnice starego Zamczyska w Suchej.