W sytuacji, jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na urlop, możesz decydować się na spływ kajakiem

Z chwilą przyjścia lata stajemy przed dylematem, jak zorganizować wakacyjny wypoczynek. To trudna sprawa, bo taki wyjazd musi być nie tylko interesujący, ale też zajmujący. Coraz większym uznaniem ludzi cieszy się aktywny wypoczynek na łonie natury. W przypadku, jeżeli szuka się niebanalnej możliwości spędzenia lata, powinno się rozważyć spływy na kajaku. Ta forma spędzania czasu szczyci się pośród ludzi coraz znaczniejszym powodzeniem.

Spływa kajakiem

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Źródła rzeki Pilicy znajdują się w okolicach umiejscowionego na obszarze województwa śląskiego miasteczka o tej samej nazwie. W okolicach Sulejowa już w latach siedemdziesiątych została zbudowana tama, jaka stworzyła Zalew Sulejowski. Bardzo dużo osób zamieszkujących miasteczka położone nad Pilicą prowadzi gospodarstwa agroturystyczne. Główną atrakcją spośród wielu oferowanych przez założycieli takich gospodarstw będą spływy kajakowe pilicą (przeczytaj szczegóły). Cieszące się popularnością spływy kajakowe Pilicą to urozmaicenie, z którego korzystają nie jedynie turyści gospodarstw agroturystycznych. Wielu amatorów kajakarzy nim wybierze się na spływy kajakowe na innych polskich rzekach uwzględnia to, aby na początku popłynąć właśnie Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą umożliwione są już od miasteczka o nazwie Szczekocin.

spływy kajakowe

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o spływy kajakowe pilica (więcej o autorze) jest wyjątkowo ciekawym, nizinnym szlakiem z wieloma sympatycznymi miejscówkami na biwak.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym portalu tekst? Kliknij więc oprócz tego tutaj i przeczytaj więcej info oklejanie samochodów jelcz laskowice na omawiany temat.

Sama rzeka Pilica zachwyca urozmaiconym korytem, optymalnie czysta wodą (Pilica charakteryzuje się drugą klasą czystości) oraz malowniczymi krajobrazami. Tworzy rozmaite pętle oraz łuki, dzięki czemu spływ kajakowy nie będzie nudny. Firmy organizujące spływy kajakowe pilicą polecają trasy dla wielbicieli kajakarstwa dopasowane do stopnia zaawansowania. W ofercie firm znaleźć możemy także spływy dedykowane dla rodzin z dziećmi. Bardzo popularna trasa – od Maluszyna do Mniszewa – mierzy 25 kilometrów i nie jest wyjątkowo trudna. Z kolei środkowy odcinek kajakowy Pilicy – od Maluszyna do Sulejowa – fantastycznie nadaje się też dla nieco bardziej zaawansowanych kajakarzy. Ten odcinek nie jest tak szeroki jak trasa bliżej Wisły, a równocześnie jest łatwiejszy do pokonania. Jednakże przepłynięcie 90 km nizinną rzeką to nie lada wyzwanie, które wymaga około 5 dni wiosłowania.

Na każdej z nich bez problemów się wynajmie kajak, czy to na parę godzin, czy na tydzień, i w miłym towarzystwie, w otoczeniu przepięknej przyrody ten czas aktywnie spędzić.

Masz wielki problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością skutecznie pomoże Ci ta strona (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu).

Co więcej, firmy które organizują spływy kajakowe cechują się dużą elastycznością i dostosowują się do klientów. Bez problemów dowożą kajaki do określonego miejsca, a potem je odbierają na końcu trasy. Jeśli będzie taka potrzeba mogą również pożyczyć inne akcesoria, przykładowo nieprzemakalne worki czy namioty na noclegi. Można w nich wykupić jeden z licznych standardowych spływów, lecz również zamówić coś nietypowego.

Na wielu rzekach w przypadku takich krótkich spływów nie trzeba wręcz nikogo rezerwować, a zwyczajnie podjechać na miejsce, wynająć kajak i wyruszyć w dół rzeki. Przy dłuższych spływach pomyśleć już należy o wcześniejszej rezerwacji. Ma to o tyle uzasadnienie, że organizatorzy będą dysponować określoną liczbą miejsc, ze względu na konieczność organizacji wszystkiego.