W oparciu o jakie przepisy pływać można jednostkami które są wyposażone w silnik na wodach w naszym kraju.

Lato to czas wypoczynku. Większość osób bierze w lecie urlopy i jedzie na upragnione wczasy. Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym i zdobywają nowe zdolności, których mogą użyć podczas wypoczynku. Jedni wyjeżdżają z rodzinami nad morze, częściowo z uwagi na dzieci. Nie od dzisiaj bowiem wiemy, że jod korzystnie działa na odporność. Ci, którzy za morzem nie przepadają, stawiają na Mazury lub inne, polskie jeziora – większy spokój, niż w obleganych ośrodkach morskich.

Motorówka na przyczepie

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

W dalszym etapie, posiadając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać dodatkowe typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Poza tym można zdobyć licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy (zobacz korepetycje) motorowodne (więcej informacji na stronie) to doskonała okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To świetne rozwiązanie również dla tych, którzy posiadają już uprawnienia w obszarze ratownictwa, a chcieliby powiększyć swoje umiejętności. W przypadku sterownika motorowodnego hobby nie trudno przekłuć na pieniądze, tym bardziej, że cena samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwej pasji, a pieniądze same przyjdą.

Lecz jeżeli jednak ktoś chciałby pływać z większymi silnikami, to konieczne będzie posiadanie w jego przypadku odpowiednich uprawnień, czyli patentu sternika – więcej ciekawych artykułów pod tym adresem. sternik motorowodny może pływać na jednostkach o dowolnej mocy na wodach śródlądowych, a także w określonych przypadkach na morzu. Ponieważ służby wodne zwracają coraz więcej uwagi na patenty, to przez kupnem silnej motorówki czy skutera wodnego należy taki patent jednak zrobić. Szkolenia motorowodne można zrobić w zasadzie w każdej większej miejscowości, dużo ich jest także organizowanych w okresie letnim, podczas kilkunastodniowych obozów.

Mamy nadzieję, iż udało nam się nakłonić Cię do spędzania wczasów na Mazurach. Właściwie nie ma ładniejszego miejsca w naszym kraju niż właśnie mazurskie jeziora i lasy. Jeżeli tylko kochasz naturę i chcesz spędzić sportowe wakacje, Mazury oczywiście są miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze wpisy odkryjesz w kolejnym niezwykle zajmującym artykule.

Dodatkowo na Mazurach jest relatywnie niedrogo, dlatego na wymarzone wczasy na pewno wydasz mniej niż dla przykładu nad naszym morzem.