W jakie miejsce najkorzystniej pojechać na wakacje w ciepłe kraje? Które kraje są dość blisko i oferują zawsze dobrą pogodę?

Czasami można poczuć to jeszcze bardziej, szczególnie wtedy, gdy zima jest zbyt długa, nie chce się skończyć. Co gorsza jesień też była beznadziejna, a prognozy na wiosnę są tego typu, iż będzie padać i nie ocieli się szybko. Wtedy bardzo mocno i przykro odczujemy nasz polski klimat. Całe szczęście są na niego sposoby, bo przecież jesteśmy w stanie wyjechać w miejsce, gdzie nie ma takich pogodowych problemów.

Wakacje
Autor: J P
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, jak to zima wyjechać musimy faktycznie daleko, w miejsce gdzie klimat jest zupełnie odmienny, gdzie nie ma okresu zimowego.

Przeczytaj bez marudzenia ten wpis z serwisu (https://www.witowextreme.pl/) prezentującego analogiczne materiały, gdyż on z pewnością także jest godny Polecenia.

Od razu twierdzimy, iż na Starym Kontynencie nie istnieją takie miejsca, bo przecież wszędzie tu jest okres zimowy tylko nie w tak denerwującej skali jak w naszej części Europy. Myślimy jeszcze o południowych Włoszech, Sycylii lub południowych krańcach Grecji, lecz niestety nie istnieje stuprocentowa gwarancja, iż będzie tam przyjemnie. Na szczęście nie jesteśmy zmuszeni jechać daleko, by poczuć przyjemne ciepło.

Jak wakacje fuerteventura zapewnia cudowny klimat, i to nie jest najważniejsze czy mówimy o zimie, jesieni lub wiośnie. Fuerteventura leży na Wyspach Kanaryjskich, co znaczy, że blisko Północnej Afryki, tak więc o niedobrej pogodzie nie może być mowy. Przez pełny rok więc jesteśmy w stanie spotkać tam turystów, gdyż noclegi fuerteventura oferuje bardzo dobre. Gwarantowane są najwyższej jakości miejsca noclegowe, to sprawia, że można uciec tam z zimnej Polski, kiedy następna fala arktycznego powietrza znów nam przeszkadza. Co interesujące, Fuerteventura to właściwie najbliżej położone miejsce, do którego jesteśmy w stanie udać się w środku zimy.

Gdyż jak popatrzymy na inne kierunki, to od razu na myśl przychodzi Azja Południowo-Wschodnia, jak Tajlandia czy Indie. To stosunkowo niedrogie kraje i zawsze jest w nich ciepło (przetestuj mini grzejnik elektryczny) (choć
w poszczególnych miesiącach jest bardzo deszczowo), ale bardzo od Polski oddalone. Jak więc nie planujemy tak daleko wyjeżdżać, to Fuerteventura będzie bardzo dobrym wyborem, gdyż nie jest jakoś oddalona, ceny są tam też dość atrakcyjne, a co bardzo pozytywne – jest tam bardzo ciepło, tak więc jak już mamy dość naszej szarej i zimnej Polski, to warto tam się udać, by poczuć ciepłą energię.