W jaki sposób wyposażyć salon fryzjerski żeby służył nam długie lata? Co musi się w nim znaleźć?

Salon fryzjerski jest miejscem, jakie powinno zostać zaaranżowane w konkretny sposób. Nie powinno w nim brakować najpotrzebniejszych sprzętów, jakie w salonie są używane stale. Również styl takiego miejsca, musi zachęcić do odwiedzin, a nie odstraszać potencjalnych klientów.

urlop - landszaft

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

recepcja fryzjerska to pierwsze miejsce, do którego wchodzi klient, czyli to taka wizytówka salonu.

Z czystym sumieniem zalecam to źródło każdemu fanowi takiego tematu. One na pewno również są warte zainteresowania.

Istotne aby już od wejścia robiła dobre wrażenie. Musi panować w niej ład, dobrze aby była pełna stylu i elegancji, zrobiona rzecz jasna w klimacie reszty salonu. Ważne, by takie pomieszczenia współgrały ze sobą. Przydatne na pewno będą wysokiej jakości meble, jak przykładowo duża oraz wygodna lada w recepcji, przy jakiej obsługuje się osoby przychodzące. Do tego nie może zabraknąć także wygodnej kanapy dla osób oczekujących na swoją kolej oraz stolika, na którym mogą znajdować się magazyny tematyczne. W nich można znaleźć idealną fryzurę dla siebie.

Bardzo ważne jest podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego, jakiego nie może w takim miejscu zabraknąć.dalej lampki nocne do salonu lampki nocne do salonuWażne jest dobrej jakości stanowisko gdzie myje się włosy. To tam trafiają osoby najpierw, dlatego ważne jest, by robiło ono dobre wrażenie. Ważne żeby myjnia ta była wygodna, by możliwe było dostosować jej pozycję odpowiednio do każdej z klientek. Następną ważną sprawą jest konsola fryzjerska. To sprzęt, przy którym odbywają się wszelkie fryzjerskie zabiegi. Musi być profesjonalna i trwała. Powinno być tam sporo miejsca na różnego rodzaju urządzenia i kosmetyki profesjonalne. Fryzjer stosuje takich specyfików sporo na co dzień. Nie ma do dyspozycji jednej szczotki oraz jednego grzebienia, lecz całkiem sporo różnych modeli. Tak samo jest z nożyczkami czy z całą masą kosmetyków modelujących i poprawiających wygląd włosów. Takie rzeczy muszą być w zasięgu ręki, dlatego wygoda, praktyczność oraz duża ilość miejsca odgrywają tu ważną rolę.

Wybierając meble do salonu fryzjerskiego należy decydować się na takie wysokiej jakości oraz jak najbardziej profesjonalne. Istnieją firmy, jakie robią meble specjalnie na potrzeby takich miejsc. W takich sklepach z pewnością kupimy idealne sprzęty.