W jaki sposób skutecznie pielęgnować ogród

Drzewa w ogródku – najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zaprojektować piękną przestrzeń wokół domu, która nie wymaga częstych prac pielęgnacyjnych

portret - mieszkania
Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zastanowimy się nad tym, jakiego typu elementy wpływają na nasze samopoczucie, to na pewno wiele osób wymieni naturę, jako coś, co może ucieszyć nasze serca i zmysły. Nic więc dziwnego, że każdy, kto może pozwolić sobie chociażby na nieduży kawałek ziemi, stara się zaprojektować ogród, jaki będzie przystanią do codziennego wypoczynku i relaksu.

W takim ogrodzie nie jest łatwo utrzymać porządek, jeżeli nie będziemy go systematycznie pielęgnować. Jeśli z góry zakładamy, że nie będziemy mieli na tyle dużo czasu, żeby zadbać o ogród, jednak mimo wszystko bardzo chcieliśmy wykreować taką przestrzeń przy domu, po prostu wybierzmy takie rośliny, które nie potrzebują ciągłych prac i pielęgnacji.
Jednym z rozwiązań są oczywiście drzewa. Jeżeli będą to drzewka owocowe, wspomnianych prac może być nieco więcej, niemniej i tak nie są one za bardzo obciążające. pielęgnacja drzew warszawa nie wymaga poświęcania tak dużej ilości czasu, jak pielęgnowanie pozostałych elementów ogrodu, stąd też jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby mieć ogród i jednocześnie za wiele w nim nie robić.
Tak naprawdę od momentu gdy posadzimy drzewo i zabezpieczymy go przed najbliższą zimą, nie musimy nic więcej robić, tylko pozwolić mu rosnąć. Oczywiście warto od czasu do czasu zastosować oprysk, jeżeli jest to drzewko owocowe, tudzież podciąć gałęzie, jeżeli drzewo już wyraźnie się rozrosło, jednak przecież tego rodzaju prac nie wykonuje się zbytnio często. Czasem niezbędne jest przesadzanie drzew, jeżeli rosną za bardzo blisko siebie albo mocno przesłaniają dane miejsce, jednak tego typu czynności także robi się tylko raz na jakiś czas. Nie musimy martwić się o podlewanie, czy nawozy, bowiem drzewa są dosyć wytrzymałymi roślinami, jakie same o siebie potrafią zadbać.

Trudno wyobrazić sobie ogród bez rozmaitych drzew. Pięknie wyglądają te ogrody, gdzie drzewa harmonijne współgrają z pozostałą roślinnością: krzewami i kwiatami. Pamiętajmy, że mają one bezcenne działanie, jeżeli chodzi o powietrze w naszym środowisku, a dodatkowo mogą zapewnić cień no i upiększyć każdy ogród.