W jaki sposób nauczyć się płynnej gry na instrumencie muzycznym od podstaw

Granie na jakimś instrumencie muzycznym jest w stanie być nie lada zabawą. Osoba, która choć raz miała na przykład w rękach gitarę, zdaje sobie zapewne sprawę jak wielką zabawę sprawia wydobywanie dźwięków z konkretnego instrumentu. Kiedy już poznamy jak grać mały kawałek swojej ukochanej piosenki, będziemy mieć wielką satysfakcję. Natomiast kiedy już całkowicie opanujemy konkretny utwór i będziemy mogli pochwalić się przed znajomymi, to zadowolenie będzie bardzo duże.

gra na perkusji dla początkujących

Autor: bigdrumthump.com
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie, zaraz obok gry na gitarze, wielką popularność ma perkusja. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to instrument prosty do opanowania. Co prawda, perkusja (Sprawdź – drum set pro school) dla początkujących jest możliwa do zakupienia dla każdego za nieduże pieniądze, to jednak cała sztuka jest ukryta w regularnych ćwiczeniach. Tylko w taki sposób będziemy robić jakieś zauważalne postępy. Mamy więc możliwość aby rozejrzeć się za jakimś ciekawym zestawem, jaki będziemy w stanie zamontować we własnym mieszkaniu. gra na perkusji daje naprawdę wiele frajdy, kiedy opanujemy chociażby podstawy. Warto zauważyć, iż raczej trudno jest opanować grać samemu, jednak nie jest to awykonalne. Warto zainwestować w przykładowy kurs albo uczęszczać konsekwentnie na lekcję gry. Na przykładowych zajęciach opanujemy wszystkie tajniki gry na “garach”, nauczymy się podstawowych technik jak również i rytmiki.

Niezwykle ciekawym pomysłem jest zawsze podpatrywanie innych artystów. Dzięki temu możemy zobaczyć jak grają i jakich patentów używają a następnie spróbować je wpleść do własnej gry. I chyba w końcu najważniejsza rzecz – żeby cieszyć się płynną grą na perkusji trzeba przede wszystkim nauczyć się konsekwencji oraz być cierpliwym. Jeżeli przyłożymy się odpowiednio do ćwiczeń, to efekty pojawią się prędzej czy później. Jeśli nie możemy w danym momencie pozwolić sobie na użycie perkusji a chcielibyśmy poćwiczyć (późną porą), to mamy możliwość kupić sobie specjalną podstawkę, o którą będziemy mogli uderzać pałeczkami. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy zabierać taką poduszkę na jakiś wyjazd oraz trenować technikę gry prawie w każdych możliwych warunkach. Dobrze jest również czytać konkretne magazyny traktujące właśnie o grze na perkusji.