W jaki sposób kupować przyczepę kempingową? Na co w szczególności zwracać uwagę?

Na przełomie lat pojawił się pewien trend, który przybiera na sile z roku na rok – coraz częściej staramy się organizować wakacje samodzielnie. Bierzemy więc w samochód i jedziemy, gdzie tylko będziemy chcieli. Jednak dopiero ci, co mają odpowiednią przyczepę kempingową są w dobrym położeniu, bo nie są zmuszeni martwić się o nocleg. W jaki sposób jednak dobierać przyczepę kempingową, która będzie dla nas odpowiednia?

Bardzo ważne dla wygody i bezpieczeństwa jest podwozie.Przed zakupem musimy zorientować się, jakiego rodzaju ma parametry, jakie może zapewnić bezpieczeństwo, jaką ma maksymalną ładowność. Wszystkie części do przyczep kempingowych są istotne, ale musimy się zatroszczyć w zwłaszcza o doskonałe amortyzatory. Amortyzacja musi być miękka, ale i głęboka i cały czas kontrolowana. Najdogodniejsza więc (sprzedaż przyczep samochodowych) to zbudowana na solidnym podwoziu, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Kamper

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

Też na trudnych drogach, przy mocniejszym wietrze lub wyprzedzaniu, niezawodna konstrukcja zapewnia stabilność i idealną przyczepność kół do każdego podłoża. W momentach, które określić można jako krytyczne wspomogą dobre zaczepy, jakie stabilizują samochód z przyczepą. Dzięki temu nie ma szans oderwać się od samochodu, do jakiego jest podpięta. Zazwyczaj również wybierajmy tego typu model, co do którego jest łatwość kupienia części zamiennych, bponieważ akcesoria do camperów będą na pewno niezbędne w czasie jej używania. Inna kwestia to ładowność (przyczepy ciężarowe) campingowej, którą także trzeba rozważyć przed zakupem konkretnego modelu.

Należy tak zrobić, aby później nie był tak, że kupiliśmy zbyt duże obciążenie przyczepy, co może wpłynąć na silne naciski na osie. Im mniejszy jest ciężar wyłącznie przyczepy, to znaczniejszą będzie ona miała ładowność. No i w końcu jak zdobędziemy przyczepę to precyzyjnie testujmy jej część wewnętrzną, gdyż może przeciekać. Tak jest bez wątpienia w sytuacji, gdy nabywamy używaną przyczepę. Zapach stęchlizny w jej wnętrzu to znak, aby w taki kamping nie inwestować. Nieszczelność nietrudno dostrzec w pobliżu alkowy i narożników pod siedziskami, a także pod poduszkami gąbkowymi.