Upadłość osoby fizycznej w praktyce

Upadłość kojarzy każdemu się z katastrofą finansową dużych lub małych firm, o jakich nie raz słyszeliśmy w telewizji. Gdy spółka nie będzie w stanie wywiązać się ze zobowiązań finansowych wobec do klientów oraz wierzycieli, będzie to wówczas jedyna metoda aby wyjść z twarzą. Mało osób jednak wie, że również osoba fizyczna ma możliwość ogłoszenia upadłości, wtedy nazywana jest ona mianem konsumenckiej. Na czym właściwie ona polega? Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc uzyskać status bankruta i umorzenie długów?

urlop - obrazeczek

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze przed w Polsce nie była możliwa upadłość osoby fizycznej warszawa wówczas a za nią kolejne miasta poszły drogą nowoczesnej sfery Unii Europejskiej, wprowadzając w życie nową ustawę, która pozwoliła na taką sytuację. Pewnie, że została ona napisana w sposób, uniemożliwiający ogłoszenie bankructwa każdej personie, która ma mniejszy kłopot ze spłata przykładowo kredytu mieszkalnego. Wielu prawników sądzi poza tym, że przepisy są tak restrykcyjne, że Polska ma najniższy odsetek wdrażania takich spraw w całej Unii. Aby móc ubiegać się o statut bankruta, nasz status finansowy musi gwałtownie się pogorszyć na skutek wydarzeń losowych – zdrowie, redukcja miejsc zatrudnienia. Wówczas bank, w którym posiadamy kredyt pytany jest o zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Będziemy zmuszeni przedstawić syndykowi cały nasz dobytek, będzie on przejęty – wraz z lokum, które nabyliśmy na własność. Można jednak ubiegać się o możliwość dalszego życia w naszej nieruchomości przez okres 12 miesięcy, opłacając sumę za wynajem. Warto wówczas zgłosić się do kancelarii adwokackiej, która przeprowadzi upadłość osoby fizycznej Warszawa posiada wiele placówek tego rodzaju. Pomogą nam oni zebrać wszystkie dane finansowe, oraz przeprowadzić licytację majątku.

Przyciągnął Cię taki wpis? To świetnie, jednak kliknij ten link, gdyż dodatkowo mamy również inny podobny materiał, który warto zobaczyć również.

Po jej zakończeniu, suma pieniędzy zostanie przekazana personie, która wystawiła zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym – w tym przypadku będzie to bank. Jeśli nasz majątek nie był wystarczający do spłaty długu, resztę kwoty będziemy zmuszeni spłacić na przestrzeni 5 lat. Jednak w praktyce, pula zobowiązań zostaje umorzona, lecz wówczas, bankrut jest zmuszony do regularnego meldowania własnych wydatków – nie powinny być one zbyt wysokie.

W obecnych czasach, kiedy każdy chce mieć lokum na własność, ludzie nierzadko wikłają się w kredyty hipoteczne. Czasami zdarzają się sytuacje od nas niezależne, przez które nie jesteśmy w stanie spłacić naszych długów. Wówczas można starać się ogłosić upadłość konsumencką.