Udaj się w przeprawę łodzią lub jachtem po jeziorze. Sprawdź ciekawe oferty wynajmów!

W okresie wakacyjnym mamy znacznie więcej opcji spędzania dodatkowego czasu niż w momencie zimniejszych miesięcy w roku. Gdyż pogoda sprzyja przebywaniu na zewnątrz i zwiększonej aktywności fizycznej. Dlatego też dużo osób właśnie w okresie wakacji najbardziej oddaje się różnego typu sportom, które nie tylko poprawiają ich formę, ale przede wszystkim zapewniają mnóstwo przyjemności. Ogromną popularnością szczycą się sporty wodne, gdyż dają nam one możliwość do schłodzenia się w zbiorniku w upalny dzień.

Jachty i łodzie motorowe w przystani gotowe do czartery

Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli uwielbiasz podróżować wodą, na pewno zaciekawi cię wynajem łodzi i jachtów motorowych. Opcja tego typu jest dostępna w praktycznie każdej, położonej przy wodzie mieścinie. Bowiem rejsy jachtem możemy uskuteczniać zarówno na morzu jak i na jeziorze. Będzie to interesująca opcja, jeżeli spędzamy urlop w dużym gronie znajomych i chcemy sobie nieco urozmaicić turnus. Posiadamy tutaj dwie opcje do wyboru – możemy wypożyczyć tylko maszynę, albo dodatkowo do niej kapitana. Ostatnia opcja jest droższa, jednak jeśli żaden z uczestników przeprawy, nie posiada konkretnych patentów, będzie to wymagane. Bowiem maszyna o konkretnej pojemności silnika, będzie wymagała innego rodzaju uprawnień – im wyższa pojemność, tym wyższy stopień. Persona, która nie ma żadnych dokumentów, nie może prowadzić tego rodzaju maszyny, jest to bezprawie. wynajem łodzi i jachtów motorowych, w zależności od jakości sprzętu oraz miejscowości, w której się znajdujemy, będzie w innej cenie. Jednak rejsy jachtem najprzyjemniejsze są w dużym gronie, dlatego cena rozbita na dużo osób nie będzie za bardzo przytłaczała. Wybierając się w rejs musimy dodatkowo pamiętać o zachowaniu środków ostrożności i o przyodzianiu kapoków ratunkowych. Najwięcej wypadków w momencie takich rejsów wynikało ze zbyt dużego spożycia alkoholu oraz z nie stosowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa. Należy także przestrzegać limitów dostępnych na danej łodzi – nie może na niej znajdować się więcej osób, niż jest to dopuszczalne przez producenta.

Nie ma chyba milszego sposobu na spędzenie dnia z przyjaciółmi, niż wybranie się z nimi w podróż jachtem. Całe szczęście, żeby wybrać się na tego typu wyprawę, nie musimy mieć własnej motorówki, bowiem można ją wypożyczyć w konkretnej firmie. Również kierowca (badania kierowców garwolin) będzie nam zaproponowany, jeżeli ani jeden z pasażerów nie ma patentów do obsługi takich pojazdów.