tworzenie ciekawych ogrodów przydomowych

Taras z drewna przyzwoicie wygląda w jakimkolwiek ogródku, bowiem kreuje spójną całość z otaczającą przyrodą i w rzeczywisty sposób wtapia się w zieleń. Użycie drewna do budowy tarasu posiada niewątpliwe zalety. Już same jego walory estetyczne sprawiają, że jest w stanie się wspaniale komponować zarówno z elementami wykończenia domu, jak i z roślinami w ogródku.

Projektowanie tarasu

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Taras drewniany posiada także walory użytkowe. Nawet w skwarne dni jest możliwość wyjść na drewniane deski bez butów bez lęku, że poparzymy stopy. Chcąc przez sporo lat upajać się drewnianym tarasem, trzeba wybrać właściwy gatunek drewna, przestrzegać zasad budowy, a następnie koniecznie pamiętać o prostych, jednak ważnych zabiegach pielęgnacyjnych. Uciążliwe warunki panujące na tarasie najlepiej zniesie drzewo o bardzo wysokiej trwałości, twarde i odporne na grzyby. Bezkonkurencyjne są pod tym względem poniektóre gatunki egzotyczne. Dzięki dużej twardości są odporne na ścieranie. Poza tym nawet bez impregnowania nie niszczeją. Pod wpływem warunków pogodowych patynują, nabierają srebrnoszarej barwy. Jeśli wolimy, by ich odcień nie zmieniał się razem z upływem czasu, wystarczy zabezpieczyć je oliwą. Jednakże taras można skonstruować nie tylko z drewna egzotycznego. Spośród krajowych typów na zewnątrz najlepiej sprawdzi się drewno modrzewia i dębu. Jednak decydując się na nie, powinno się pamiętać, że niezbędne będzie ochrona ochrona łódź ich olejem.

Projekt ogrodu - Gdańsk

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Projektowanie ogrodów w Gdańsku to dbałość o to, żeby dom i ogród komponowały harmonijną całość. Trzeba dbać o to, by kształt bryły domu i jej układ na działce jak najprawidłowiej otwierały wnętrza i ogród na słońce, a zarazem zabezpieczały wnętrza przed wiatrem i opadami. Zewnętrzny wizerunek domu powinien być zaprojektowany w połączeniu z ukształtowaniem terenu, ogrodzeniem, a nawet roślinami, które rosną w ogrodzie.

Przyzwoicie wykonany taras jest chlubą ogrodu i miejscem, w którym można odpocząć z dala od powszednich stresów i problemów. Taras jest prosty do zamontowania i można wybrać sporo wybiegów na jego budowę. Konfiguracja tarasu należy zaplanować w ten sposób, ażeby wbudować w niego rosnące drzewa, czy krzaki.