Toruń – zabytkowa architektura, nie jedynie pierniki

Toruń to jedno z takich miejscowości, jakie w teorii kojarzy każdy Polak, ale tak naprawdę wiemy na jego temat bardzo mało, właściwie to, że jest ono słynne z wypieków z ciasta piernikowego. A szkoda, bo Toruń ma bardzo dużo do zaproponowania ludziom, którzy zdecydują się odwiedzić jego mury. Opłaca się poznawać nowe miejsca, ich historię, zanurzać się w wszechobecnym tam klimacie. Aby te wycieczki były całkowicie zadowalające, trzeba zaopatrzyć się w wysokiej jakości przewodnik po Toruniu, który pomoże nam dobrze poznać to miasto.

wycieczki - malowidło

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przekonać się, iż Toruń to coś o wiele więcej aniżeli słynne pierniki, opłaca się przytoczyć krótką relację dziewczyny, jaka razem z przyjaciółmi zwiedzała zabytki w toruniu: „Moja wielka toalety przenośne katowice do upragnionego Torunia odbyła się i była niezwykle udana. Wraz z trojgiem znajomych dojechaliśmy do miasta koleją, a potem poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę powiedzieć, że pozostawienie samochodu w domu było genialnym pomysłem – komunikacja miejska w Toruniu jest naprawdę niesamowita: można nią dojechać absolutnie wszędzie, autobusy oraz tramwaje odjeżdżają niemalże przez przerwy, tabory są niezwykle nowoczesne i punktualne, a do tego bilety są dwa razy tańsze niż w moim rodzinnym mieście. Nasza wycieczka trwała tydzień, więc zakupiliśmy tygodniowe bilety, poprzez które zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze zostały przeznaczone na piękny przewodnik po toruniu. Dzięki temu mieliśmy fundusze na wszelkiego typu rozrywki. Tak więc bardzo gorąco polecam każdemu Toruń na krótszy lub dłuższy urlop. Dobrze jest odwiedzić to miasto i skosztować tradycyjnych toruńskich pierników!

Toruń docenią nie tylko miłośnicy słodkości – na pewno spodoba on się również osobom, jakie lubią architekturę. Bardzo przyjemnie jest przejść wykładanymi kocimi łbami uliczkami w okolicy rynku, oglądać stare kamienice, dawny układ urbanistyczny. To serio bardzo podniecające przeżycie.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany tekst, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.copyline.pl/kontakt/) też ma równie istotne informacje – nie wahaj się, tylko zobacz go.

Zabytki w Toruniu to szeroka gama budynków, miejsc sakralnych, zabytków przemysłowych, dzieł sztuki oraz znacznie więcej. Poprzez to każdy z pewnością znajdzie coś właściwego dla siebie i nie będzie się nudzić podczas pobytu w tym mieście.