Toruń oraz ciekawe atrakcje na najbliższy wypad. Czemu dobrze jest się do Trunia wybrać oraz co zobaczyć?

Weekend to czas, kiedy możemy wypocząć trochę od codziennych, obowiązkowych zadań całego tygodnia. Warto wtedy doładować baterie i odbudować siły na nadchodzący tydzień. Zapewne nie ma lepszej opcji niż wyjazd w interesujące miejsce. W naszym kraju mamy ich całkiem sporo.

Gdy mowa o krótkich wypadach, to na pewno warto poznać ciekawe miasta, które warte są odwiedzin. Jedną z takich miejscowości na pewno jest Toruń. Nie jest to zapewne aż tak oczywisty kierunek, jednak chociażby z takiego powodu na pewno są tam mniejsze tłumy niż przykładowo w Krakowie. W związku z tym, jakiego rodzaju atrakcje w Toruniu dobrze jest odwiedzić? Oczywiście nie można przejść obojętnie obok pięknej architektury w mieście. Wiele odnowionych kamienic, jak i Rynek Staromiejski są warte tego, żeby pospacerować i po prostu podziwiać niesamowitą, w dużej mierze gotycką zabudowę. Klimatyczne wąskie uliczki z pewnością będą zachętą do szwendania się po tym ładnym mieście. Koniecznie trzeba wdrapać się na Ratusz Staromiejski, aby z góry podziwiać Toruń w pełnej krasie.

odbicie - wczasy
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy przewodnik po toruniu z pewnością wspomni o Muzeum Piernika, bo właściwie z tym specjałem bardzo się Toruń kojarzy. Jednak nie jest to wcale zwykłe muzeum, bo można tam obejrzeć nie tylko pokazy wypiekania pierników, lecz również samodzielnie spróbować swoich sił. Będzie to na pewno fajną atrakcją nie jedynie dla najmłodszych, lecz również do rodziców. Ci, którzy zmęczą się miejskim gwarem mogą odpocząć w jednym z pięknych parków, jak przykładowo Park Miejski, lub posiedzieć w Barbarce, czyli dużym terenie rekreacyjnym.

Toruń to również Wisła, jaka przepływa przez tą miejscowość. Warto spacerować Bulwarami, a jeśli pogoda na to pozwoli, to zwyczajnie odpocząć na trawie i urządzić piknik. Możemy również obejrzeć Toruń z troszkę mniej zwyczajnej perspektywy, a mianowicie ze statku na Wiśle. Warto popłynąć jednym z dostępnych wycieczkowych stateczków, które oferują rejsy różnej długości. A już na pewno nie możemy przegapić nocnej panoramy miasta widzianego z przeciwległego brzegu Wisły. Na taki widok opłaci się poczekać aż się ściemni. Zatem zaplanujmy wypad do Torunia! (sprawdź pełną ofertę w witrynie)