Toruń- najlepsze miejsce na długi urlop lub na parudniową wycieczkę pośród ciekawych zabytków oraz zachwycającej architektury

Kiedy myślimy nad tym, gdzie wybrać się na parudniową wycieczkę, warto zdecydować się na Toruń, który jako miasto ma mnóstwo do zaoferowania. Zachwycająca architektura a także interesujące zabytki to coś, co przyciąga wielu turystów tudzież zachęca do powrotu do tego miasta.

Na obszarze Torunia znajdziemy także mnóstwo kościołów, przede wszystkim gotyckich lub neogotyckich, które czarują turystów swoim niesamowitym wyglądem a także charakterystyczną dla tego stylu (zobacz stylowy-mebel.pl) architekturą.

Zaciekawił Cię nasz wątek? Zatem najedź na link (http://mega-pol.com/) i rozkoszuj się innymi faktami. W razie pewnych pytań – zwróć się do nas.

Jeśli więc wybieramy się do Torunia nie można zapomnieć o tym, żeby wyposażyć się w przewodnik po Toruniu albo udać się na wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem. Taka osoba, zaprezentuje nam wszystkie miejsca, które warte są obejrzenia, a w Toruniu jest ich naprawdę wiele. Będąc w Toruniu nie można też zapomnieć o spróbowaniu tradycyjnego przysmaku- toruńskich pierników, które wypiekane są od setek lat. Jeśli interesują nas bogate w informacje, historyczne wycieczki Toruń będzie najlepszym miejscem, by poznać Polską historię oraz średniowieczną architekturę, która jest prawie nieodłącznym elementem tego miasta – jest miastem pełnym zieleni, osoby, które lubią aktywny wypoczynek, niewątpliwie znajdą atrakcyjne opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie (zobacz informacje) warto zacząć od spacerów po rynku, wolno też wybrać się na Bielany oraz Bielawy albo Las Piwnicki. Również Brabarka jest niezmiernie fascynującym regionem wartym zobaczenia. To spory kompleks leśny, w którym znajduje się niemało strzeżonych gatunków.

wycieczki - malowidło

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby upewnić się, iż Toruń to coś o wiele więcej niż osławione pierniki, warto przeczytać króciutką relację dziewczyny, która wraz z przyjaciółmi poznawała zabytki w toruniu: „Moja super podróż do wymarzonego Torunia odbyła się i była bardzo udana. Wraz z trojgiem znajomych dojechaliśmy tam pociągiem, a potem używaliśmy komunikacji miejskiej. I muszę powiedzieć, że pozostawienie auta na Śląsku było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w Toruniu jest naprawdę niezwykła: można nią dotrzeć kompletnie wszędzie, busy i tramwaje kursują praktycznie przez przerwy, tabory są niezwykle nowoczesne i punktualne, a jakby tego było mało bilety są dwa razy tańsze niż w moim rodzinnym mieście. Nasza wycieczka trwała siedem dni, dlatego zakupiliśmy tygodniowe bilety, poprzez które udało nam się zaoszczędzić jeszcze więcej, a te fundusze wydane zostały na piękny przewodnik po Toruniu.

Poprzez to zyskaliśmy fundusze na różnego typu przyjemności. Zatem bardzo serdecznie polecam każdemu Toruń na kilkudniowy wypad. Warto odwiedzić tę miejscowość i skosztować tradycyjnych toruńskich pierników! Oczywiście Toruń kryje w sobie jeszcze multum perfekcyjnych atrakcji i atrakcyjnych zabytków. Należałoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym odkryjemy opis najistotniejszych z nich.