Telefon dotykowy – w jaki sposób o niego dbać?

Na chwilę obecną mało kto wyobraża sobie życie bez telefonu komórkowego. Nie jest on już, tak jak kiedyś, jedynie przyrządem łączności za pomocą smsów oraz połączeń. Coraz częściej telefon komórkowy to także aparat fotograficzny, kalendarz, zegarek, latarka, odtwarzacz multimediów oraz Bóg wie, co jeszcze. Możliwości użytkowania modnych ostatnio telefonów dotykowych są praktycznie bezgraniczne – toteż nie zdumiewa fakt, że smartfony są tak popularne wśród użytkowników. Telefon dotykowy potrafi być niezmiernie praktyczny, jednak ma tendencję do usterek. Jakim sposobem im zapobiec? W jaki sposób troszczyć się o telefon dotykowy tak, aby służył nam przez lata?

fotos - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran oraz dotyk. Najistotniejszy element konstrukcyjny telefonu dotykowego. To on umożliwia użytkowanie aparatu. W komórce obsługiwanej przez dotyk, dysfunkcja ekranu może całkowicie uniemożliwić jej eksploatację. Coraz to nagminniej w wypadku awarii ekranu dotykowego nie można liczyć na serwis gwarancyjny. Ta bardzo rzadko jest rozpatrywana pozytywnie – dowodzi się posiadaczowi telefonu jego nieprawidłowe użytkowanie i tym samym jego winę, lub opiniuje się uszkodzenie mechaniczne.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, bez wahania zobacz inne uwagi z serwisu (https://obozysobecki.pl/oferty/zima/wyjazdy-rodzinne/dojazd-autokarem/wlochy-lavarone-baby-ski-hotel-astoria/) takiej kwestii – one również będą dla Ciebie wartościowe.

Reperacja ekranu poza gwarancją jest zaś nadzwyczaj kosztowna, częstokroć w ogóle nieopłacalna. Toteż wskazane jest dbać o ekran dotykowy i traktować go w odpowiedni sposób. Jeżeli konieczna będzie wymiana wyświetlacza, warto wpisać w pecet: serwis GSM Łódź.

wizerunek - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Bezwzględnie, po usunięciu folii fabrycznej z ekranu dotykowego telefonu, powinniśmy zaopatrzyć się w nową folię osłonową, przykładowo poliwęglanową. Chroni ona ekran przed zabrudzeniami oraz rysami, stanowi barierę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, to jest śniegiem bądź nadmiernym słońcem. Kosztuje od kilku do kilkunastu złotych i możemy ją kupić w sieciowych marketach z AGD, salonach komórkowych, również tych online. Folię przylepia się na dokładnie oczyszczony ekran. Dobrze zamontowana może posłużyć przez parę miesięcy. Jeśli zaczyna się odklejać, musimy ją wymienić na nową.

Co jeszcze może zaszkodzić dotykowemu ekranowi? Z pewnością może on się zepsuć od kontaktu z wszelakimi płynami, chociaż na rynku są osiągalne już telefony, które działają pod wodą. Typowe dotykowe ekrany muszą być jednak trzymane z dala od wody, tłuszczów. Dotykowe ekrany czyści się gałgankami z mikrofibry, natomiast w ostateczności tylko specjalnymi sprayami.