Swoja księgowa czy zlecenie robienia księgowości zewnętrznej firmie? Co lepiej się opłaca?

Chyba każdy przedsiębiorca znakomicie zdaje sobie sprawę z faktu, iż prowadzenie swojej firmy to niewątpliwie nie bułka z masłem. Jeżeli Ty także zatrudniasz co najmniej parę osób, a jednocześnie to Twój pierwszy biznes, niewątpliwie wiesz, jak wiele pracy wymaga stałe rozwijanie firmy. Zazwyczaj szukamy wszelkiego rodzaju oszczędności niemal wszędzie, gdzie można, równocześnie starając się zwiększać pulę dochodów. Co w takich wypadkach z księgowością, którą z pewnością trzeba prowadzić skrupulatnie w każdej firmie?

obrazek - urlop

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Swoja księgowa
Jeżeli masz dużą firmę, zatrudniasz wiele osób, a równocześnie masz naprawdę dużo faktur do wprowadzenia, wtedy powinieneś pomyśleć o zatrudnieniu swojej księgowej.

Ten tekst, który teraz studiujesz zawiera interesujące informacje, lecz jeśli pragniesz zdobyć pokrewne informacje na podnoszony wątek, to sięgnij po źródło (https://zlota-sowa.pl/nasze-uslugi/drukarnia-wielkoformatowa/).

Wprawdzie zwykle wydaje się, że jest to znacznie większy koszt, jednakże przy rozbudowanej księgowości oczywiście się to opłaca. Jeżeli chodzi o księgowość warszawa lub inne duże miasta oferują naprawdę dużo możliwości, zatem zdecydowanie nie będziesz miał większego problemu ze znalezieniem odpowiedniej osoby. Jeśli zatrudnisz własną księgową, możesz mieć praktycznie gwarancję, iż wszystkie faktury będą rozliczone na czas, a jednocześnie księgowa będzie znać doskonale całą Twoją firmę i jej finanse, zatem w razie jakichkolwiek kłopotów będzie mogła natychmiast zareagować i Cię ostrzec.

Zatrudnienie firmy zewnętrznej
Jeśli nie masz aż tak trudnej sytuacji księgowej żeby zatrudniać swoją księgową, bez wątpienia wystarczy, że znajdziesz dobre biuro rachunkowe warszawa i zlecisz mu rozliczenie swoich faktur. Zazwyczaj takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż zatrudnianie swojej księgowej, jednakże na pewno nie sprawdzi się dobrze w przypadku większej ilości pracy – zresztą zwykle w takich wypadkach biura rachunkowe powiększają stawkę.

Na co się zdecydować?
Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany tekst, bez wahania przeczytaj jeszcze inne warte zerknięcia (https://www.businessfunds.pl/kredyt-dla-firm-bez-bik/) wpisy – na pewno też Cię zaabsorbują!

Jeśli masz tak dużo faktur, iż zewnętrzne biuro zwiększa Ci stawkę za pracę, wtedy niewątpliwie powinieneś zatrudnić swoją księgową. W przeciwnym razie zazwyczaj wystarczy jedynie zatrudnienie biura zewnętrznego, które zajmie się praktycznie wszystkim za Ciebie.