Rzeźby jako element dekoracyjny

Już w starożytności ludzie ozdabiali ciekawe miejsca. Dominował element fauny. Miłość do aranżacji powierzchni na przestrzeni wieków zmienia się. Starsi troszczą się o otoczenie, a dzieci o dobrą zabawę

Od dawna sporą popularnością cieszą się posągi dekoracyjne tzw. gartenfiguren. Nazwa pochodzi z języka niemieckiego, dlatego że produkt pojawił się z Niemiec. Figurki podbiły niejedno serce. Często całe trawniki są ułożone w gartenfiguren. Każdy odkryje coś na własny użytek. Od małych kotków po duże konie lub słonie. Bardzo powszechne są leśne ludki. Do nabycia są okazy w wszystkich wysokościach i kolorach. Z miną smutną lub poważną ,a także weseli. W wielu przypadkach mają w dłoni grabki,konewkę, dodatkowo puszczają melodyjki. Nie raz w filmach, które są nagrywane w Niemczech można zauważyć w tle gartenfiguren. Oryginalne pochodzą od zachodniego sąsiada. Obecnie w Polsce również są produkowane. W wielu sąsiedztwach jest rywalizacja o najciekawszy projekt.

wizja - dom

Autor: Bona Lumo
Źródło: http://www.flickr.com
dom - wizerunek

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Wypada powiedzieć, że dorośli ozdabiają place posągami, z kolei dzieci są zainteresowani animal figures.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygowała Cię treść tego artykułu, to doczytaj i sprawdź kolejne bardzo fascynujące detale w kolejnym poście.

Większość małolatów trzyma w plecaku zwierzątko. Nie ma ustalonego wzoru. Jedni lubią gady, ptaki, drudzy zwierzęta science fiction. W sprzedaży są niezliczone ilości animal figures. Cena jest różnorodna. W sprzedaży są zwierzaki za kilka złotych, ale także są sztuki za kilkadziesiąt złotych. Kolekcjonowanie animal figures powoduje niemało radości u dzieci. Ogromnie popularną rozrywką jest tworzenie gospodarstw. Jest to bardzo wychowawcze ,dlatego że uczy jak zajmować się zwierzętami. Czasami jest to początkowy etap przed pojawieniem się żywego kota czy psa. Przedszkolak już ma świadomość, że zwierzak w mieszkaniu to obowiązki. Kolekcjonowanie animal figures jest ogromnie zbliżające wśród szkrabów. Potrafią długo szaleć razem, wymieniają figurki, kupują, oddają.

Można zauważyć, iż sympatia do zwierząt jest popularna jednocześnie wśród starszych jak i dzieci.