Przykłady ciekawych, nieinwazyjnych sposobów niwelujących zmarszczki. Dlaczego dobrze jest orientować się w aktualnych trendach dermatologi estetycznej?

Chcąc zatrzymać upływający czas, panie często decydują się na różne inwazyjne metody odmładzania naszego wyglądu. Jednak obecnie jest tak dużo możliwości, ażeby wygładzić zmarszczki, że wcale nie trzeba używać skalpela. Jakiego rodzaju metody są na pewno godne uwagi?

Jedną z takich sposobów jest wypełnianie kwasem hialuronowym bruzd na twarzy.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej ortodonta kraków danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Substancja taka jest dziś jedną z najpopularniejszych. Występuje ona bowiem naturalnie w młodej skórze, jednak z czasem ubywa jej, przez co tworzą się zmarszczki jak i zniekształca kontur twarzy. Dlatego też, uzupełnia się jej ilość przez wstrzykiwanie jej w naskórek w postaci przezroczystego żelu. Zabieg taki nie wymaga specjalnego przygotowywania się do niego wcześniej. Ciekawe jest to, że podawane są różne odmiany tego kwasu w zależności od tego, jak głęboko jest on wstrzykiwany. Na te głębokie warstwy skóry bowiem należy użyć innego aniżeli na te płytkie. Skórę przed zabiegiem najczęściej znieczula się dla komfortu. Natomiast trwanie takiego zabiegu to około pół godziny. Sporo kobiet będzie na pewno zadowolonych z tego, iż efekt jest widoczny od razu. Skóra po zabiegu jest tylko delikatnie zaczerwieniona, Z tego powodu możemy już na drugi dzień iść bez obaw do pracy.

image - urlop

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Innym interesującym sposobem na odjęcie sobie dobrych paru lat są nici liftingujące. Jest to taki zabieg, do którego nie potrzebny jest skalpel, natomiast daje doskonałe rezultaty. Specjalne nici wprowadza się pod skórę z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Dlatego nie czujemy żadnego bólu podczas takiego zabiegu. Używa się w czasie zabiegu cienkich igieł. Zabieg ten trwa około piętnaście minut do sześćdziesięciu minut, zależnie od tego, jakiego rodzaju partiami ciała chcemy się zająć. Takie pierwsze pozytywne rezultaty widoczne są zaraz po zabiegu.

Jednak na większe trzeba poczekać mniej więcej półtora miesiąca. Po tym czasie bowiem dochodzą do tego jeszcze efekty produkcji kolagenu jak i elastanu w tkankach skórnych, dzięki wszytym niciom. Dobra informacja jest również taka, że już kolejnego dnia po zabiegu możemy iść do pracy. Jak widzimy dzisiejszy rynek dermatologii estetycznej szybko się zmienia, z tego powodu warto śledzić dzisiejsze trendy. Nim bowiem podejmiemy decyzję co do radykalnych metod, warto zapytać o inne, nieinwazyjne możliwości.