Przykłady ciekawych miejsc w naszym kraju, które warto odwiedzić. Skąd wzięła się nazewnictwo Szlak Orlich Gniazd?

Organizując wypad w ciekawe miejsce, dobrze jest zwrócić uwagę na atrakcje, jakie nie są standardowymi kierunkami. Nie oznacza to, że nie są znane, tylko po prostu zwykle sporo osób decyduje się na kierunki bardziej charakterystyczne, czyli jeśli góry to Zakopane, gdy morze, to Gdańsk. Natomiast mamy wiele pięknych miejsc w Polsce, które naprawdę warto znać.

wyjazd - zbliżenie

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich miejsc, jakie trzeba odwiedzić jest na pewno Zamek Książ. Miasto, w jakim leży taka budowla na pewno nie kojarzy się zbyt turystycznie, a szkoda ponieważ okolice Wałbrzycha są piękne i nie brakuje tam miejsc, dla osób lubiących spacerować po szlakach. Zachętą do zwiedzenia Zamku może być to, że jest to trzeci największy zamek w Polsce. Przegania go tylko Malbork i Wawel. Obiekt ten był świadkiem całej masy historycznych wydarzeń, bo jego początki to trzynasty wiek. Przebywało w nim wiele znanych osobistości. Natomiast nie zabrakło także smutniejszych czasów, a mianowicie w czasie II Wojny znajdowała się tam filia obozu Gross-Rosen. O obiekcie tym słyszy się sporo legend i historii, które nie zostały tak całkiem wyjaśnione.

odwzorowanie - wyjazd

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym ciekawym miejscem będzie Szlak Orlich Gniazd. Mowa o obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, jaki jest niesamowicie urokliwy. Znajdują się tam piękne formacje wapiennych skałek, które doskonale współgrają z otoczeniem. Piękny, pagórkowaty teren jeszcze dodaje uroku temu miejscu. Nazwa trasy bierze się od zameczków oraz warowni, które spotykamy co chwilę.

Czy ta problematyka Cię wciąga? Jeśli tak, to przejrzyj link (https://graft.pl/kategoria-produktu/patery/stojaki/), pod którym odnajdziesz niezbędne Ci informacje – sprawdź, że Cię zainteresują na długo.

Taki budowle zwane są Orlimi Gniazdami, bo posiadają specyficzne umiejscowienie. Leżą wysoko na skałkach mających czasem do trzydziestu metrów. W terenie znajdziemy też wiele jaskiń, które bez problemu powstawały w miękkim wapiennym podłożu.

To zaledwie dwa z przykładów, lecz jakże interesujących miejsc, jakie warto zobaczyć. Z reguły zdarza się, że jeździmy wciąż poza granice kraju, a właściwie nie mamy pojęcia o tym, że tak blisko mamy tak wiele pięknych miejsc. Warto to nadrobić, a z pewnością się nie zawiedziemy!