Prawda o pompach ciepła

Każdy obiekt potrzebuje właściwego ogrzewania, zobowiązuje do tego klimat, w którym mieszkamy. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie dogrzanie pomieszczeń, zjawi się w nich wilgoć, a w wyniku tego mogą powstać pleśni oraz grzyby. W obecnych czasach gospodarze domów mają możliwość wybierać pośród licznych alternatyw ogrzewania. Nowoczesne narzędzia zezwalają na ekonomię środków oraz miejsca, a innowacyjne piece grzeją, troszcząc się równocześnie o ochronę środowiska.

Jednym z rozwiązań jest wykorzystywanie nowoczesnych systemów, tego typu jak technika solarna czy też pompy ciepła wrocław (zobacz szczegóły), które pozwolą nam szybciej i taniej ogrzać nasz dom tudzież inny budynek.

Dom jednorodzinny na wiosce pod Wrocławiem

Autor: shankar s.
Źródło: http://www.flickr.com

Pompa ciepła jest urządzeniem działającym na tej samej zasadzie, jak chłodziarka czy wentylator. Jej celem nie jest jednak odjęcie ciepła od owoców czy jogurtów ukrytych w chłodziarce ale dostarczenie ciepła, czyli to, co chłodziarka robi na wymienniku umieszczonym z tyłu obudowy. W znacznym skrócie, pompa ciepła biorąc 1 kWh energii elektrycznej bierze ze środowiska 1-4 kWh ciepła a także następnie w łącznej ilości 2-5 kWh ceduje to ciepło do środowiska. Jeśli jesteś zaciekawiony takimi rozwiązaniami, wpisz w wyszukiwarkę: instalacje grzewcze wrocław. Pompa ciepła dostarcza więcej ciepła, niż zużywa prądu i stąd jest niedroga w eksploatacji. Dlatego uważa się, że taka pompa jest odnawialnym źródłem energii – znaczącą część ciepła dostarczanego do budynku czerpie ze środowiska.

Z tego też powodu, pompa ciepła jest najtańszą elektryczną metodą na ogrzewanie mieszkania, atrakcyjnym do użycia wszędzie tam, gdzie nie ma opcji skorzystania z innych źródeł ciepła (albowiem nie ma na działce gazu ziemnego, natomiast użytkownik nie ma ochoty szuflować węgla do kotła, niczym w parowozie. Rodzajów dolnych źródeł, z jakich korzystają pompy ciepła, jest dużo. Najbardziej popularne są m.in.: pobranie ciepła z atmosfery, nadmuchiwanego na wymiennik ciepła za pomocą wiatraka, poziomy wymiennik ciepła przysypany na głębokości 1,5 m pod trawnikiem, w jakim krąży ciecz niezamarzająca (czytaj więcej).

Wybierz z głową
Dziś na rynku usług związanych z ogrzewaniem, panuje tak duża różnorodność, że czasami konsumenci miewają kłopoty ze wskazaniem, które rozwiązania okażą się dla nich najlepsze. Nim podejmie się tak istotną decyzję, należy zaznajomić się ze specyfikacją wybranych elementów. Specjalista okaże się w takim momencie niesamowicie przydatny, gdyż odpowie na wszystkie pytania i rozwieje nasuwające się wątpliwości tyczące obsługi urządzenia.