Poznaj wyjątkowe uroki Dolnego Śląska – kilka pomysłów na ciekawy weekend

Europejska Stolica Kultury 2016 to przepiękne miejsce pełne zabytków, urokliwych restauracji i całonocnych imprez. Nic więc dziwnego, iż do stolicy Dolnego Śląska przybywa każdego roku bardzo duża liczba turystów z całego świata. Na rynku we Wrocławiu usłyszymy każdego dnia mix wielu języków, narodowości a także kultur.

wizerunek - turyści

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy planujemy wakacyjny urlop na pewno trzeba wziąć pod uwagę stolicę Dolnego Śląska, którą zwiedzić oczywiście należy, lecz również cały Dolny Śląsk. Obszar tego województwa jest niezwykle interesujący dla osób szukających ciekawych oraz urokliwych miejsc. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że ogromna większość atrakcji jest umiejscowionych całkiem niedaleko od Wrocławia. Możemy więc zatem skorzystać z komunikacji autobusowej, pociągów bądź też pomyśleć o temacie jakim jest wynajem busów. Ta ostatnia możliwość na pewno będzie przydatna zorganizowanym ekipom, które w szybki oraz komfortowy sposób chciałyby się przemieścić w konkretne miejsce.

Chcesz zobaczyć prezentowany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły .

Jeśli chodzi ogólnie o przewóz osób wrocław ma sporo interesujących propozycji. Zaczynając rzecz jasna od standardowych taksówek, aż po coraz bardziej rozbudowaną komunikację miejską aż po sieć kolejową. W czasie letnim niesłabnącą popularnością, również wśród turystów cieszą się rowery next bike. Taki typ komunikacji będzie przydatny oczywiście w samym mieście. Natomiast gdy chcemy wybrać się np. do Milicza lub też do innego ciekawego miejsca z paczką przyjaciół, to należy zwrócić szczególną uwagę na wynajem busów.

Z bardziej interesujących dla turystów miejsc, jakie z całą pewnością należy zobaczyć jest, wymieniony już wcześniej, Milicz włączając w to przepiękną Doliną Baryczy. Spływ kajakiem na pewno przysporzy sporej ilości wrażeń. Wisienką na torcie Dolnego Śląska jest na pewno Zamek Książ włącznie z legendarnym złotym pociągiem, o jakim w ostatnim czasie zrobiło się całkiem głośno. Województwo dolnośląskie to również góry a więc Karkonosze z górującą nad rejonem Śnieżką. Kiedy zdecydujemy się natomiast na eksplorowanie samej Europejskiej Stolicy Kultury, to także musimy zarezerwować sobie właściwą ilość wolnego czasu. Mając na uwadze to, że przewóz osób we Wrocławiu ma dla turystów jak i mieszkańców interesujące propozycje, nie trzeba więc martwić się o transport. Warto jednakże z wyprzedzeniem przygotować sobie dokładny plan na temat tego, co i kiedy chcielibyśmy zobaczyć. Wyjeżdżając z Wrocławia nie można zapomnieć o zrobieniu sobie obowiązkowego zdjęcia z jednym z wrocławskich krasnali.