Porady prawne – dlaczego są tak rozchwytywane w naszym kraju?

Zdumiewające! dwie najpopularniej szukane frazy we Wrocławiu dotyczą usług prawnych!. Mimo że znalazło się ono według rankingu firm doradczych na liście 230 najlepszych miast do życia, to powyższe frazy nie napawają optymizmem.

Adwokat

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com

Oto one „obsługa prawna firm wrocław” oraz „ rozwód wrocław”, świadczą o kondycji szczęścia Wrocławian. Każdy, kto przeżył rozwód, poświadczy, że nie należy on do przeżyć szczęśliwych w życiu człowieka. Kojarzy się on z częstymi, ciągnącymi się miesiącami procesami sądowymi, podziałem fortuny i rozpadem rodziny.

Lecz nie kwestiami sercowymi zajmiemy się w tym eseju, a sprawami prawnymi. Rozpatrując system prawny obowiązujący w naszym państwie, małżonkowie, których pożycie uległo rozpadowi, zmuszeni są zasięgnąć porady u prawnika. Tylko Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy
zawarty w ustawie z 1964 roku składa się z 58 stron.

Gdy stwierdzisz, że opublikowane w tym artykule informacje są warte uwagi, zobacz dodatkowo szczegóły w linku radca prawny. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Może to nie przytłaczająca ilość, ale to tylko szczyt góry lodowej. By sąd uznał rozpad związku za trwały, prowadzone jest staranne badanie przeszłości małżeństwa, przesłuchiwanie rodziny i pozostałych świadków.
Nieodwracalny i całkowity rozpad małżeństwa według prawa powinien dotyczyć trzech istotnych więzi, są to: duchowa, fizyczna i gospodarcza. Zwykle z dwiema pierwszymi nie ma kłopotów, lecz jeżeli chodzi o trzecią więź…Niekiedy mimo tego, że małżonkowie są dla siebie właściwie „obcymi ludźmi” to żyją razem i z różnych powodów, niekiedy jednego z nich po prostu nie stać na zmianę mieszkania. Jak widać, bez pomocy prawnej, w Polsce się nie obejdziemy.

Zagmatwany system prawny nie dotyczy jedynie spraw rozwodowych, generalnie polski system prawny jest bardzo rozbudowany i skomplikowany. Dlatego też i frazy „obsługa prawna firm” są często wpisywane w przeglądarkę internetową. W całym województwie dolnośląskim w roku 2014 prosperowało powyżej 340 tysięcy prywatnych przedsiębiorstw. Prędzej czy później większość jeśli nie wszystkie będą musiały zasięgnąć porad prawnych
w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Zarejestrowanych firm prawniczych, posiadających własne strony internetowe jest w stolicy Dolnego Śląska ponad 200. A ile jest wszystkich? Tego nie wiemy. Na jednej z witryn traktujących o stolicy województwa dolnośląskiego jest artykuł z kwietnia bieżącego roku informujący, że jedna z działających kancelarii prawniczych jest największą, poza warszawską, firmą oferującą porady prawne dla większych koncernów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Jest zarazem największym pracodawcą, zatrudniającym adwokatów i radców prawnych. Tak wynika z rankingu opublikowanego w poniedziałek przez Rzeczpospolitą. Kończąc, osoby, które z różnych powodów, zawinionych przez siebie lub nie, muszą wpisać w przeglądarce wyżej wymienione frazy z pewnością odszukają pomoc, tak im przecież potrzebną w omawianych sytuacjach.

Źródło: