Pomysły na oryginalne podróże rowerem

Wycieczki rowerowe są w ostatnio bardzo powszechne. Pasjonaci dwóch kółek rokrocznie zapełniają plecaki oraz wyruszają w podróż po Polsce lub po Europie. Jeśli pragniemy dołączyć do nich, to warto dowiedzieć się, gdzie znajdują się świetne trasy oraz jak przygotować się do takiej wyprawy.

Chcąc spędzić aktywnie wakacje, potrzeba się namyślić, czy w miejscu gdzie pojedziemy, można wynająć rowery. Wtedy wystarczy, że sprawdzimy trasy (skuter części) rowerowe (więcej informacji na stronie) idące od miejscowości, w której się zatrzymaliśmy i już będziemy mogli swobodnie oglądać pozostałe zakątki tych rejonów. Dzięki rowerowi zadbamy o kondycję oraz ciało, a podróżując bocznymi dróżkami, będziemy mieli szansę napotkać widoki, których nie widzielibyśmy jadąc autostradą.

Interesujący artykuł, prawda? Jeśli więc chcesz przeczytać podobny materiał, sprawdź co dla Ciebie mamy, to również będzie w Twoim.

Potrzeba wiedzieć, że takie trasy rowerowe niejednokrotnie okazują się być odpowiednio oznaczone i utrzymane, zatem również kilkuletnie dzieci nie będą miały problemów, aby się po nich przemieszczać. Musimy je sprawdzić prędzej, bo wtedy będziemy mieli ewentualność wszystko idealnie sobie wymyślić.

Wycieczki rowerowe po trasach Europy

Autor: Grao Castellon
Źródło: http://www.flickr.com

Liczba osób preferujących dwa kółka jako środek transportu jest rośnie, dlatego też zwiększa się także ilość ścieżek rowerowych – w wielu państwach tworzone są profesjonalne trasy rowerowe przeznaczone dla turystów – tym sposobem coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie (sprawdź tę ofertę) stają się pomysłem świetnym na przeżycie wspaniałej przygody. Szczególnie, że niektóre z tych lepszych tras biegną przez krajobrazy zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe można wyszukać w Internecie – oczywiście stworzone są różne stopnie trudności, znajdziemy zarówno szlaki relaksacyjne, jak i te trudne, które wymagają dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają również dużo więcej zabawy. Powstała również lista 10 top tras, które zostają najczęściej wybierane przez podróżujących – pośród tych szlaków zauważamy odcinek popularnego Tour de France, położony oczywiście we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla osób o dobrej kondycji, bowiem wymaga dużo wysiłku. W czołówce listy również jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych uroczych krajobrazów pełnych kwiatów lawendy, jednak prawdziwym rajem dla podróżujących kochających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, a sieć tras rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi rewelacyjnie.

Kolejną ważną kwestią, która powinna być ustalona przed wyjazdem jest lista oprzyrządowania obowiązkowego jakie winni posiadać uczestnicy. Pozwoli to ustrzec się sytuacji gdy na przykład podczas deszczu okazuje się iż ktoś nie ma kurtki.