Podróżujemy coraz odważniej i coraz dalej. Serca polskich turystów zdobywa Wietnam.

Podróże są jednym z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Ubogacają nasze wnętrze, otwierają nam oczy na wiele spraw, uczą dystansu i pokory, uświadamiając nam, jak wygląda życie w innych, nierzadko o wiele biedniejszych krajach. Dzięki podróżowaniu poznajemy nowe kultury i potrawy, uczymy się dziejów danego państwa i oswajamy z jego kulturą.

fotografia - wczasy

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Dla Polaków i ich otwarcia się na świat przełomem było wejście naszego kraju do strefy Schengen. Pomimo że wcześniej przez kilkanaście lat mogliśmy już swobodnie przemieszczać się po Europie z paszportem, zniesienie granic pozwoliło nam na planowanie częstszych i dłuższych wycieczek.

Czy poszukujesz świeżych danych na omawiany wątek? Jeżeli tak, to przenieś się do serwisu, gdzie znajdziesz ważne wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Wiele zmieniło się także wraz z wejściem na rynek tanich linii lotniczych. Dzięki nim na daleki wyjazd może dziś się wybrać każdy, a nie tylko właściciel dobrego i sprawnego auta lub osoba wyjątkowo bogata, którą stać było na kupno drogiego biletu lotniczego od jednego ze zwykłych przewoźników. Co więcej dzięki możliwościom, które przyniosły nam tanie linie lotnicze, do dalekich wyjazdów przekonali się nawet Ci, którzy od kilkunastu dobrych lat spędzali wczasy w tym samym domu wczasowym w Kątach czy Zakopanem.

Dekada lat bezproblemowych i szybkich wypraw po Europie skutkowało wzrostem zainteresowania o nieco dalsze destynacje.

Pragniemy Cię namówić do nowej porywającej strony – kontynuuj (http://www.dryg.pl/oferty?categories=9) bez limitów, żeby móc zapoznać się z świeżymi artykułami na powyższy temat.

Prawdziwym hitem pośród podróżników stała się Azja, niezbadany, egzotyczny kontynent, pełen niezwykłych państw i interesujących kultur. Na popularność Azji wielki wpływ miała również łatwa dostępność biletów lotniczych i niska cena pożywienia i hoteli. Nagle okazało się, że za cenę dwutygodniowego urlopu na Helu można zwiedzić kilka egzotycznych azjatyckich krajów. Spośród nich wyjątkowo wielką uwagę turystów przyciąga Wietnam, państwo leżące na Półwyspie Indochińskim, które znane jest z uprawy kawy, ryżu, tytoniu czy ananasów. Jeśli planujemy podróż do wietnamu, bez najmniejszego problemu znajdziemy dobre połączenia do stolicy tego kraju. Co ciekawe swoje usługi zaoferuje nam również polski przewodnik w wietnamie, dzięki czemu będziemy mogli dobrze spożytkować czas w tym kraju i odwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca.

Podróż do Azji na pewno będzie jedną z najważniejszych wypraw naszego życia. Zetknięcie się z tak inną od Europejskiej tradycją i poznanie całkiem innej jakości życia pozwoli nam nabrać dystansu i docenić to, jak wygląda nasza codzienność.