Po pierwsze: bezpieczeństwo – jak jeździć z maluszkiem

Mimo iż samochody są w powszechnym użytkowaniu już długie lata siedziska, w których przewozimy dzieciaczki to stosunkowe novum. Jest to na pewno efekt rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa i konieczności: dziś jeździmy o wiele szybciej niż kiedyś, zatem niebezpieczeństwo jest większe.

wyobrażenie - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
wizja - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup fotelika dla dziecka to bardzo ważna sprawa, którą należy się zająć jeszcze przed narodzinami – wtedy mamy odpowiednio dużo czasu, by obejrzeć konkretne rodzaje, przekonać się, czy będą pasować do naszego auta, porównać ceny, kupić dany model.

Zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetna propozycja (http://www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat/interaktywne,2,1680), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj więc i zobacz już teraz!

Pomimo iż niektóre modele, jak na przykład fotelik maxi cosi, jak uważa producent, nadają się do każdego samochodu, zawsze lepiej jest to samodzielnie sprawdzić: samochody bywają różne, różne są także nasze przyzwyczajenia, więc to, co w teorii pasuje do naszego auta, w praktyce może sprawować się nieco gorzej. Zakup tego fotelika warto załatwić znacznie wcześniej. Czemu? Odpowiedź jest banalna – będzie on nam niezbędny podczas transportowania dziecka do domu, a pomimo że data porodu jest konkretna, nigdy nic nie wiadomo, dzidziuś może pojawić się wcześniej, a młody tata na pewno nie będzie miał głowy do wybierania fotelika.

Czy masz ochotę poznać dodatkowe porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://www.rehabilitacje.org/masaz) inne informacje odnoszące się tej sprawy – link jest tutaj.

Jeśli już o tym mowa – opłaca się inwestować w te foteliki, jakie rosną wraz z dzieckiem, jak przykładowo fotelik romer. Pomimo że są trochę droższe to jest to wydatek, który się opłaca: nie trzeba zmieniać fotelika po paru miesiącach.

Nikogo z pewnością nie trzeba przekonywać, iż zapewnianie naszym pociechom najwyższego bezpieczeństwa w trakcie podróżowania to całkowita podstawa. Ważny jest nie tylko odpowiednie siedzisko, ale również jego prawidłowy montaż oraz spokojna jazda dostosowana to warunków panujących na drodze. Wówczas wtedy, kiedy jeździmy bezpiecznie, a dzieci siedzą w odpowiednich siedziskach, ich bezpieczeństwo rośnie.