Pierwsze dni w pracy – jak zintegrować się z kolegami

Pierwsze dni w pracy w pracy z pewnością dla wielu z nas wiążą się z uczuciem strachu – nic dziwnego, czekają nas nowe obowiązki, które będą stanowić dla nas pewnego rodzaju wyzwanie, no i trzeba się jakoś poznać z pracownikami, by ułatwić sobie ten ciężki okres. Oczywiście sporo osób ma z tym problem – wchodzimy do stałej grupy pracowników, w której każdy już się zna – a wiadomo, iż do takiej grupy nigdy prosto się nie wchodzi.

akt - wczasy

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już jesteśmy szczęśliwi, że rozpoczynamy nową pracę i stoją przed nami nowe wyzwania, należy zadać sobie również pytanie jak zintegrować się z pracownikami, by uczynić pracę przyjemniejszą. Wchodzimy do nowej grupy – musimy zatem być ostrożni i cicho wybadać z kim mamy do czynienia. Jeśli nie należymy do osób towarzyskich, którzy już od pierwszych dni znają się z każdym, możemy czuć strach i pewnie nasze ciało zostanie zdrętwiałe, ale nie ma się co poddawać, zaczerpnijmy kilka oddechów i do roboty. Najważniejszą zasadą, która zbliży nas do współpracowników jest pewność siebie – musimy po prostu wiedzieć czym się zajmujemy. Uniknięcie błędów nowicjuszy będzie naszym plusem, jednak nie denerwujmy się jeżeli przytrafi nam się popełnić jakiś błąd – jesteśmy przecież ludźmi i nie będziemy zawsze nieomylni. Potem możemy przejść do kolejnego kroku, czyli rozmów z kolegami – poznanie hierarchii w pracy bardzo nam pomoże. Nasz obecny pracodawca także powinien zatroszczyć się o to, byśmy mieli szansę jak najlepiej poznać naszych współpracowników – do tego zostały stworzone tak zwane wyjazdy integracyjne – na pewno każdy z nas choćby raz na takim wyjeździe był i jest świadomy tego na czym to polega. Następną rzeczą, która pomaga przy integracji to imprezy firmowe – organizacja imprez dla firm nie zalicza się do najprostszych zadań, należy bowiem zadbać o wiele detali, jednak na rynku istnieją firmy, które się tym zajmują i chętnie nam pomogą.
Gdy już jesteśmy zintegrowani i stajemy się coraz bardziej skuteczni, nasza praca przynosi wiele korzyści dla firmy, pracodawca winien zadbać o to, abyśmy cały czas byli motywowani – jak może to uczynić? Do tego celu zostały stworzone wyjazdy incentive – czyli wyjazdy motywacyjne.

Przeczytaj, co opublikowano w najnowszym tekście (https://www.horyzont.net.pl/jak-sie-spakowac-w-bagaz-podreczny/) – to też odnosi się do takiej samej problematyki, zatem zapewne również Cię zaintryguje.

Realizowane są przez przedsiębiorstwa i jadą na nie pracownicy, których praca była najbardziej skuteczna, czyli zwyczajnie takie wyjazdy incentive są nagrodą dla najlepszych pracowników – zwiększa to ich chęć do pracy oraz lojalność wobec firmy. Co więcej pracownicy po takim wyjeździe są bardziej zrelaksowani co powoduje, że popełniają mniej błędów – jak widać same korzyści!

Aby zostać dobrym pracownikiem trzeba spełnić mnóstwo wymagań – jednak jeśli naprawdę się postaramy, możemy być nagrodzeni, więc naprawdę warto.