Parę przydatnych informacji na temat technik wykorzystywanych w czasie przesadzania dużych drzew.

Sadząc młode drzewko trzeba czekać co najmniej kilka, a przy wielu gatunkach nawet więcej niż dziesięć lat, zanim uzyska ono odpowiednio duże wymiary. Jeśli ktoś posiada jakąś wizję swojego ogrodu i bardzo dużą rolę będą w niej pełnić właśnie drzewa, to powinien pamiętać o tym, że jednak po pewnym staną się one duże i wyglądać będą całkowicie inaczej niż wtedy, gdy się je sadzi.

firma - fotka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz jeżeli ktoś bardzo by chciał mieć od razu urządzone wszystko w taki sposób jak sobie wymarzył, to ma jeszcze jedno wyjście, którym jest przesadzanie dużych drzew. Tak naprawdę obecnie używane metody mogą pozwolić na przeniesienie drzewa mającego dowolną wielkość. Oczywiście wiązać się to będzie z pewnymi kosztami, ponieważ im drzewo ma większą średnicę, tym będzie potrzebować więcej pracy i odpowiedniego sprzętu. Lecz nie ma żadnych problemów, aby dać sobie radę z dowolną wielkością, a technika ta cieszy się coraz większą popularnością. Bierze się to z faktu, że w przypadku konieczności usunięcia rosnących drzew, na przykład z terenu budowy, dużo taniej jest je przenieść w inne miejsce, niż wyciąć.

firma - ogląd

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
firma - malowidło

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

przesadzanie drzew Poznań wykonywane jest przez wyspecjalizowane firmy, które dysponują koniecznym wyposażeniem oraz sprzętem. Najlepszym okresem czasu, w którym można wykonać tę operację, jest wiosna oraz jesień, gdyż właśnie wtedy jest mniejsze parowanie wody z roślin.

Nie zwlekaj – czytaj dalej o wątku, który tu opracowaliśmy. Sporo informacji znajdziesz w tekście dołączonym pod wskazanym linkiem.

Przesadnie latem także jest wykonalne, lecz wymagać będzie dużo więcej zabiegów i podlewania, większe jest także ryzyko, że coś się jednak nie uda. Niektóre gatunki drzew trzeba do przesadzania odpowiednio wcześnie przygotować, polega to na ich okopaniu rok czy dwa lata wcześniej, żeby zagęścić bryłę korzeni.

Sama operacja będzie polegać na wykopaniu specjalną przesadzarką dołu w docelowym miejscu, wyjęciu samego drzewa i umieszczeniu go we wcześniej przygotowanym miejscu. Dzięki użyciu tej samej maszyny bryła korzeniowa idealnie spasuje w nowym miejscu, co znacznie zwiększa szanse sukcesu. Po wykonaniu przesadzenia trzeba drzewo w nowej lokalizacji dobrze podlewać, szczególnie ważne będzie to na samym początku.