Organizowanie konkursów- pomocne porady dotyczące nagród oraz symbolicznych upominków dla laureatów różnego typu konkursów zorganizowanych przez firmę

Niektórzy z nas kochają konkursy. Niemal od najmłodszych lat można w nich uczestniczyć zarówno w szkole jak również później na przykład, gdy w naszym miejscu pracy organizuje się konkurs na najlepszy projekt. W przypadku gdy samodzielnie zajmujemy się organizowaniem konkursu, musimy zadbać o wiele jego aspektów.

urlop - obrazeczek

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Organizowanie konkursów może być niesamowitą motywacją do działania dla uczestników, niezależnie czy mówimy o konkursie dla dzieci czy też dla osób w firmie. Jest mnóstwo osób, które uwielbiają konkurencje a także często lubią brać udział w różnego typu konkursach. Jeżeli zamierzamy zorganizować konkurs, na przykład w swojej firmie, należy na początku ułożyć jego regulamin. Jest on bardzo istotny, gdyż stanowi niejako umowę z uczestnikami konkurencji. Będzie także podstawą do wyjaśniania wszystkich spraw związanych z wybieraniem zwycięzców. W regulaminie musi się znaleźć także jeden niezwykle istotny punkt, który zwykle jest główną motywacją do wzięcia udziału w konkursie. Tym punktem są atrakcyjne nagrody.

urlop - odzwierciedlenie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od naszych możliwości możemy zdecydować się na większe bądź mniejsze nagrody rzeczowe lub nagrody w innej postaci. W miejscu pracy (Rozglądasz się za rozwojową pracą? Zobacz oferty: praca warszawa od zaraz) nagrodą taką może być między innymi realizacja nagrodzonego projektu albo wzięcie udziału w międzynarodowym szkoleniu. Najpopularniejszymi nagrodami w różnego typu konkursach są jednak medale okolicznościowe. Są one wspaniałą pamiątką wygranej w konkursie, a laureat na pewno ucieszy się z otrzymania tego rodzaju odznaczenia, niezależnie od rodzaju organizowanego konkursu. Wielu organizatorów konkursów bierze pod uwagę także nagrody pocieszenia, które niekiedy są wspaniałym podziękowaniem za wzięcie udziału w konkurencji. Drobnym podarunkiem może być przykładowo pendrive z nadrukiem firmowego znaku lub torba podróżna. Takie nagrody pocieszenia dodatkowo mogą być wspaniałym sposobem na reklamowanie naszej firmy. Każdy uczestnik, niezależnie od werdyktu, z pewnością ucieszy się z tego rodzaju nagrody za sam fakt uczestnictwa.

Nagrody są najważniejszym elementem każdego konkursu, warto zatroszczyć się o to, by były atrakcyjne dla uczestników. Nie możemy również zapomnieć o odznaczeniach lub nagrodach pocieszenia, które ucieszą każdego uczestnika organizowanego konkursu.