Odpoczynek na Warmii – dla szukających spokoju

Warmia jest historyczną krainą we współczesnym woj. warmińsko-mazurskim i jedną ze stref krainy historycznej Prusy. W obrębie Warmii leży dwanaście miejscowości z prawami miejskimi od czasów średniowiecza, co odpowiada dokładnie obszarowi Księstwa Warmińskiego. Czemu do Warmii warto wybrać się na wypoczynek?

pokój w hotelu

Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com

noclegi warmia oferuje w różnych typach obiektów – domkach, pensjonatach i hotelach. Na wczasowiczów czekają w największej ilości pokoje dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe. W przypadku domków letniskowych do użytku wczasowiczów są dobrze wyposażona łazienka i lodówka, często również wi-fi oraz telewizor. Dodatkowym plusem będzie altanka, na której można się zrelaksować oraz parking blisko domku. To rewelacyjna propozycja dla rodzin z dziećmi. Jeżeli chodzi o noclegi Warmia oferuje również pensjonaty, które mogą być się dobrym wyborem dla młodych osób, planujących weekendowy wyjazd za miasto. Nieduży koszt pobytu to na pewno atut tego rozwiązania. Natomiast jeżeli interesuje nas hotel warmia ma w swojej ofercie również (dalej) noclegi z wyżywieniem. Do najlepsza opcja dla urlopowiczów spragnionych wyższych standardów oraz dodatkowych udogodnień. Jeżeli chodzi o hotel Warmia zapewnia lokalizacje w centrum miast i okolicach, ale także na urokliwych, spokojnych terenach.

Warmia daje ogrom możliwości w dziedzinie turystyki, które oparte są przede wszystkim na bogatej tradycji tego regionu. Gotyckie kościoły oraz zamki biskupie to charakterystyczne elementy architektury Warmii. Wyjątkowy nastrój tworzą również licznie występujące wiejskie ulicówki i chałupy z drewna. Aczkolwiek przeszłość związana z krzyżackim zakonem oraz ludowa kultura to nie jedyne walory tego regionu. Na urlopowiczów czekają również nieco bardziej współczesne rozrywki, jak baseny, kajaki, rowerowe szlaki. Nie można także przegapić skansenu w Olsztynku, zamku w Olsztynie, pola Bitwy Grunwaldzkiej czy Sanktuarium Maryjnego, mieszczącego się w Gietrzwałdzi. Amatorów spotkań z naturą na pewno ujmie Rezerwat Przyrody Las Warmiński, gdzie żyje chociażby jeleń europejski.