O jakich ważnych sprawach należy pamiętać, jeśli będzie się planować zrobić tatuaż.

Tatuaże są coraz powszechniejszą formą zdobienia ciała. Jeszcze do niedawna przede wszystkim się kojarzyły kojarzone były przede wszystkim z przestępcami, jacy w ten właśnie sposób informowali o swoich umiejętnościach albo pozycji.

kolorowy tattoo
Autor: Alexander king
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie tatuaże są dostępne dla każdego, a wiele z nich przypomina niewielkie dzieła sztuki. Lecz decydując się na wykonanie tatuażu trzeba mieć na uwadze, że nosić się go będzie do końca życia. Sposoby usuwania takich podskórnych rysunków są bolesne i nie w każdym przypadku skuteczne, więc warto dobrze się zastanowić, jaki motyw i na której części ciała zechce się go zrobić. Jeżeli chodzi o wzory, to jest ich ogromna ilość, tak naprawdę nie ma tu żadnych ograniczeń oprócz fantazji i umiejętności tatuażysty. Niektóre osoby decydują się na jakieś niewielkie wzory, umieszczone gdzieś dyskretnie na łydce albo ramieniu, u niektórych tatuaże zajmować będą powierzchnię całej klatki piersiowej czy pleców. Dobrym pomysłem jest wybieranie wzorów uniwersalnych, jakie nie staną się za jakiś czas po prostu śmieszne.

reklama - odbitka
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną ogromnie ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego miejsca, w jakim tatuaż zostanie wykonany. Najlepszy nawet pomysł nic nie będzie warty, jeśli studio tatuażu warszawa zepsuje sprawę i odpowiednio go nie wykona. Należy być świadomym faktu, że przy tatuażach nie ma za bardzo miejsca na ewentualne poprawki i modyfikacje, więc trzeba oddać swoje ciało w ręce kogoś, kto rzeczywiście zna się na swoim rzemiośle. Kolejnym ważnym aspektem, jaki trzeba brać pod uwagę przy wybieraniu studia tattoo warszawa jest kwestia bezpieczeństwa i higieny. Robienie tatuaży jest inwazyjne, gdyż barwnik jest wprowadzany pod skórę za pomocą igieł. Z tego też powodu obowiązkowo trzeba wybrać miejsce, w którym ta higiena jest należycie przestrzegana, bowiem jeżeli tak nie będzie można wyjść nie tylko z ładnym rysunkiem, ale także z jakimś wirusem albo bakterią.

Po pierwsze obowiązkiem jest używanie jednorazowych igieł, oprócz
tego sprzęt musi być odpowiednio dezynfekowany, a w samym lokalu powinno być schludnie i czysto.