O jakich sprawach musimy wiedzieć, kiedy bierzemy rozwód? Jakiego rodzaju kwestie są najważniejsze?

Rozwód to jedno z bardziej nieprzyjemnych wydarzeń w życiu. Dla każdego, na pewno dla samych zainteresowanych, ale i dzieci. Jeszcze nie tak dawno braliśmy ślub i wszystko było idealnie, a obecnie jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Jak znajdziemy się w tego typu sytuacji trzeba wiedzieć, jak się zachować.

czas - wyobrażenie

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością należy sobie zadać pytanie w jaki sposób wygląda odpowiedź na pozew o rozwód? Dobrze tu wiedzieć, że sam pozew nie jest wszystkim, bo łącznie z tym otrzymujemy pismo z sądu, w którym zobowiązuje się pozwanego do wniesienia właściwej odpowiedzi na pozew o rozwód. Dość często na tego rodzaju odpowiedź jest zaledwie czternaście dni. Najlepiej to wiedzieć, ponieważ jak widać termin nie jest zbyt długi.

Co jednak jak to my planujemy skończyć ze związkiem, jak złożyć pozew rozwodowy? Złożenie takiego pozwu to oczywiście dopiero początek drogi, ale musimy to zrobić prawidłowo.

Spodobał Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Do pozwu powinniśmy uiścić właściwą opłatę, jednakże możemy starać się o anulowanie tego rodzaju opłaty. Niezwykle istotne, by określić, czy chcemy rozwodu z winy małżonka, a może wnosimy o zaniechanie orzeczenia o winie.

Jak jeden i drugi z małżonków nie chcą, ażeby wina była wskazana, sąd tego nie robi. W rozwodowym pozwie musimy wysunąć żądanie orzeczenia rozwodu, można również wnosić o podział majątku wspólnego małżonków. O takim podziale orzeknie sąd, jak nie będzie sprawiać to zbyt dużego opóźnienia sprawy rozwodowej. W takim pozwie powinniśmy napisać wniosek, jaki odnosi się do dania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, jednocześnie trzeba uregulować kontakty obojga rodziców z dzieckiem.