O czym wiedzieć zakładając ogród? Czy lepiej podjąć się takiego zadania samemu, a może skorzystać z pomocy fachowej firmy?

Aranżacja ogrodu to nie jest dość proste zadanie, ale jednocześnie jest tak samo ważne, jak budowa domu. Aby ogród prezentował się ładnie i był jak najbardziej funkcjonalny, najlepiej rozplanować wszystkie kolejne prace w czasie jego tworzenia.

W pierwszych czynnościach musimy usunąć resztki po budowie, lecz i śmieci oraz chwasty. Co bardzo ważne, nie wystarczy ich tylko ściąć, gdyż z tych co zostaną w ziemi fragmentów pojawią się nowe. Większą działkę najlepiej zaorać na głębokość 15 cm, zaś w dalszej kolejności broną najlepiej wyciągnąć rozłogi chwastów. Bardziej małą działkę łatwo możemy przekopać małą glebogryzarką, może to być też szpadel. Chwasty w takiej okoliczności usuwamy ręcznie.

Ogród
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Do następnych zadań korzystniej wynająć specjalistyczną firmę, będziemy mieć w takiej sytuacji prawdziwe efekty. Łatwo tego typu znaleźć, szczególnie w Warszawie, więc jak zakładanie ogrodów warszawa ma do zaoferowania rzeczywiście wiele, tak więc jesteśmy w stanie nawet przebierać w propozycjach. Dlaczego najlepiej skorzystać z pomocy tego rodzaju firmy? Bo inne zadania, jak choćby przesadzanie drzew wymagają dość sporej precyzji, doświadczenia i na pewno wiedzy. Jak sami się za to weźmiemy to można mieć trudność z podstawowymi czynnościami, co gorsza jeżeli najgorzej coś zaplanujemy, a następnie wykonamy może to wpływać na następne zagadnienia. To na pewno sprawi, iż nasz ogród nie będzie prezentował się tak, jak chcemy. Lepiej więc od razu wynająć firmę i mieć pewność, że wszystko będzie zrobione jak najlepiej.

My na pewno powinniśmy się zastanowić, jak powinien wyglądać ogród, a później przekażmy swoje wskazówki firmie, jaka będzie go urządzała. Powinniśmy wiedzieć czy mamy w planach elementy małej architektury, w którym miejscu muszą znaleźć się nawierzchnie, w jakim miejscu będzie altana, gdzie przebiegać będą instalacje podziemne. Firma projektowa z pewnością wysłucha naszych uwag i w zgodzie z tym zaproponuje swoją wizję, a to czy będzie ona bardziej lub mniej podobna do naszego pomysłu, jest zależne od wielu czynników. Zawsze jednak pamiętajmy, iż lepiej konsultować się ze specjalistami, zwłaszcza jak nie jesteśmy pewni czy podołamy zadaniu.