Nie bójmy się prawników. Ich wiedza i rozeznanie mogą nam pomóc.

Nie ulega wątpliwości, że prawnicy budzą w zwykłych ludziach mieszane uczucia. Z jednej strony jest to uznanie dla osób, które z pozytywnym wynikiem ukończyły naprawdę ciężki kierunek studiów, złożyły egzaminy wstępne i dostały się na aplikację, a następnie odbyły konieczną praktykę w kancelariach czy sądach. Edukacja przyszłych prawników jest długa, mozolna i wymaga od nich wielkiego zaangażowania, nie dziwi zatem fakt, że studenci tego Wydziału uważani są za bystrych i pilnych.

Prawo

Autor: Mike Maguire
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony często posądza się młodych obrońców, radców i notariuszy o to, że ichścieżka kariery została wydeptana przez wpływy rodziców|swój sukces zawdzięczają ustosunkowanym rodzicom|wpływom rodziców lub bliskich|za ich sukcesem stoją rodzice z znajomościami. Szczególnie trudno obala się takie zarzuty w sytuacji, w której aplikant faktycznie podąża śladami ojca lub matki i dołącza do rodzinnego biznesu. Brak zaufania i pewną niechęć ludzi do prawników wzmaga także ich wysoka pozycja społeczna oraz duże wynagrodzenia. Dodatkowym problemem jest specyficzny język prawniczy, którego nie rozumieją osoby bez odpowiedniego przygotowania. Nie zaskakuje zatem fakt, że mnóstwo ludzi nie ma tyle śmiałości, by zwrócić się o fachową pomoc do mecenasa lub radcy prawnego.

Tymczasem konsultacja z ekspertem najczęściej stanowi gwarancję sukcesu w różnych problemowych sytuacjach życiowych i może pomóc zgasić jakikolwiek kryzys już na wstępie. Pomimo że wszyscy staramy się unikać kolizji z prawem, bywają przypadki, na które nie mamy żadnego wpływu. Zdarza sięprzecież tak, że ślepy los ciska nas w wir zdarzeń wymagających kontaktu z prawniekiem. Wówczas z odsieczą przychodzi kancelaria adwokacka czy też kompetentne doradztwo prawne.

W wielkich miastach nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem pomocy dobrego prawnika. Wystarczy zalogować się do sieci i wyszukać hasło: adwokat w poznaniu albo skuteczne doradztwo prawne, a następnie poczytać recenzje Internautów.

Według mnóstwaosób usługi mecenasów i radców prawnych są zbyt kosztowne, a kontakt z nimi stanowi źródło wielkiego napięcia. Warto jednak się przełamać. Porada eksperta z pewnością pomoże nam pozbyć się problemu i uchroni nas przed poważniejszymi konsekwencjami.