Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózeczka dla niemowlaka

Wybór odpowiedniego wózka dla niemowlęcia to jedno z wyzwań, przed którym stają pary oczekujące potomka i młodzi rodzice. To właśnie z myślą o nich prezentujemy garść wskazówek dotyczących tego, jakie aspekty brać pod uwagę przy zakupie nowego wózka dla naszego maluszka.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić zanim nabędziemy pożądany model wózka to upewnienie się, że nie będzie nam potrzebny wózek bliźniaczy. Krok to w zasadzie jednoznaczny w czasach, kiedy badania diagnostyczne ciąży są częste i precyzyjne, jednakże niejedna przyszła mama przekonała się, iż zbyt wczesna decyzja o zakupie jednoosobowego wózka została zweryfikowana przez przychodzącą na świat parę bliźniaków. W wypadku, gdy bliźniactwo nie wchodzi w grę, należy zacząć się rozglądać za wózkami zaprojektowanych dla jednego dziecka. Są trzy główne cechy, którymi dobrze jest się sugerować przy doborze wózka dla niemowlaka: lekkość, trwałość i funkcjonalność (czytaj więcej).

fotelik dla dziecka

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz wózek musi być leciutki nie z uwagi na jego pasażera, lecz przede wszystkim po to, aby ułatwić ubsługę jego „kierowcy“, to jest mamie. Nierzadko wycieńczona ciążą i połogiem młoda mama będzie potrzebować maksymalnej wygody i jak najmniejszego ciężaru przy popychaniu, wciąganiu, zjeżdżaniu czy wnoszeniu wózka. Warto więc zatroszczyć się o jej kręgosłup i ogólną kondycję i nabyć wózeczek wykonany z lekkiego, ale wytrzymałego plastiku, na przykład wózek quinny. Nawiązując do trwałości należy dodać, że jakość materiałów, z których wyprodukowano wózeczek ma ogromny wpływ na długowieczność naszego pojazdu.

Jeśli prezentowana kwestia Cię interesuje i musisz ją zbadać lepiej, więcej przeczytasz tu (http://www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) – to nieco inny punkt widzenia na tę sprawę.

Dobrze jest w tej sytuacji wykazać się przewidywaniem i ulokować większy kapitał w droższy wózek quinny, ale o lepszych komponentach, ponieważ posłuży nie tylko maluchowi, ale również jego przyszłemu rodzeństwu. Ostatnią właściwością kluczową jest funkcjonalność. Warto sprawdzić, czy w naszym przyszłym wózku można wypiąć gondolę i założyć fotelik samochodowy dla dziecka.

To wielkie usprawnienie przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą albo muszą więcej jeździć ze swoim maleństwem.