Na co zwracać uwagę, stawiając na czarterowy wynajem jachtu? Co warto wiedzieć?

Planujesz doskonały rejs po jeziorach Krainy Tysiąca Jezior? Sprawdź, na co należy zwracać uwagę.

Jacht

Autor: Galeon
Źródło: Galeon

Jeśli interesuje cię czarter jachtów motorowych, najlepiej zwracać uwagę na więcej niż jedno kryterium, jakim jest suma, którą trzeba wyłożyć. Cena, co ważne, jest ważna, ale często się zdarza tak, że niewielka cena będzie świadczyła o niskiej jakości usług, kiepskim stanie jachtu. Na rynku znaleźć można odmienne jachty. Dobrze jest więc dokładnie przemyśleć, jaką sumę możemy przeznaczyć, ile osób będzie żeglować.

Powinniśmy mieć na uwadze, że w środku sezonu kwota za czarter jachtów motorowych będzie najwyższa. Poza sezonem oraz przed nim, mamy możliwość znalezienia dużo tańszej oferty.kliknij w źródło apartamenty rowyIm bardziej wyposażony, większych rozmiarów, nowszy jacht, tym tym większą kwotę trzeba przeznaczyć. Musimy dodać, że w trakcie rejsu zakazane jest mycie jachtu przy użyciu, które mogłyby zanieczyścić wodę. Pokład czyścić można szczotką ryżową oraz wiaderkiem na lince, które przyda się do spłukiwania.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij tutaj – ta pełna notka (https://uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa) publikuje pokrewną problematykę.

Generalnie warto także nastawić się na kaucję. Będzie ona tym wyższa im lepszy jacht oraz im lepszy standard i wyposażenie jachtu. Warto mieć na uwadze, ze ubezpieczenie jachtu nie obejmuje małych strat, takich jak przykładowo zatopienie kotwicy. Jeśli chodzi o czarter bez patentu, to powinniśmy dodać, że w przypadku jachtu żaglowego o długości mniejszej niż 7,5 m nie są wymagane żadne uprawnienia. Osoby, które interesuje czarter bez patentu, w przypadku jachtów motorowodnych, także nie ma konieczności legitymowania się uprawnieniami, jeżeli motorówka ma moc mniejszą niż 10 kW.

Dobrze jest pamiętać o tym, by przed podpisaniem umowy czarteru, negocjować cenę. Ustalmy na wstępie sumę za pełny okres czarteru. Musimy także umówić się co do godziny odbioru i zdania jachtu. Warto dokładnie określić, co jest, a co nie jest wliczone w cenę. Zanim wypłyniemy w rejs, trzeba koniecznie sprawdzić, jakie wyposażenie zostało uwzględnione w protokole. Jeżeli zauważymy jakieś nieprawidłowości, koniecznie trzeba o nich wspomnieć osobie, która wydaje jacht.