Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Doradzamy.

Decyzja, co do umiejscowienia naszego lokum, tego w jakiej lokalizacji będziemy go stawiać czy też mieszkania do kupienia to zawsze nie jest łatwa decyzja. Jeśli chodzi o dom, to zasadniczo powinniśmy przemyśleć to, czy będziemy mieszkali na peryferiach miasta i do miejsca pracy dojeżdżali transportem miejskim albo własnym pojazdem, ewentualnie także chcielibyśmy zbudować dom w jakimś miejscu dalej od miasta, na jakiejś wsi i do miejsca pracy będziemy dojeżdżać autem, pociągami bądź autobusem.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Toteż także czasami trzeba przemyśleć czy nie nabyć lokum, które będzie znajdowało się w mieście. Doskonała lokalizacja naszego mieszkania pozwoli na to, iż oszczędzimy czas z domu do pracy oraz w momencie powrotu. A mając na względzie jakie normalnie panują w miastach korki, to lokum, do którego będziemy mogli dojechać tramwajem bez obawy o to, że utkniemy w popołudniowych korkach, to rzeczywiście znacząca zaleta. Należy pamiętać również o tym, ażeby decydować się na taką lokalizację, która będzie świetnie połączona z centrum miasta, to znaczy , że znajduje się w pobliżu nas choćby jedna linia tramwajowa.

Jeżeli poszukujemy mieszkań, które są świetnie połączone z innymi częściami miasta, to z pewnością takie mieszkania na sprzedaż Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław ma w swojej ofercie w naprawdę większej ilości. Można oczywiście sprawdzić jak kształtują się ceny w różnych regionach miasta, w zależności od metrażu mieszkania oraz od tego, czy jest ono z rynku wtórnego ewentualnie też pierwotnego.

niejednokrotnie lokale z rynku wtórnego są tańsze, jednak często są to starsze budynki, często kamienice bądź blokowiska stawiane w technologii wielkiej płyty. Takie mieszkania często będą wymagały remontu, co czasami może się przełożyć na podobny wydatek, jak w wypadku nowego mieszkania od dewelopera.

Jeżeli szukamy czegoś kompletnie nowego, mieszkania, które będziemy mogli urządzić od początku, to szukajmy mieszkań z rynku deweloperskiego. Na przykład takie mieszkania deweloperskie Warszawa, Gdynia, Konin czy chociażby Piła może nam zaproponować w sporej ilości – obecnie zarówno w dużych, jak i w mniejszych miastach deweloperzy stawiają nowe budynki.

Dodatkowym atutem takiego nowego budownictwa są często ekologiczne technologie, parking podziemny bądź zewnętrzny w cenie lokalu oraz co bardzo ważne – mamy gwarancję na ten budynek oraz nasze mieszkanie.