Kupujesz nowe mieszkanie? Zobacz, na co zwracać szczególną uwagę!

Zakup nowego mieszkania to na pewno nie bułka z masłem – przekonał się o tym na własnej skórze chyba każdy, kto przynajmniej raz odwiedzał różnego rodzaju deweloperów lub przeszukiwał anonse na portalach ogłoszeniowych. Jeśli chcesz zakupić mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, wówczas musisz przede wszystkim uważać na wszelkiego rodzaju pułapki w umowie oraz niedoróbki – zazwyczaj bowiem przy zawieraniu umowy nie możemy obejrzeć naszego mieszkania, bo zwyczajnie nie jest jeszcze wybudowane. Z kolei jeśli chcesz nabyć mieszkanie z rynku wtórnego, wtedy bez wątpienia powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, w jakim dokładnie stanie jest budynek, a dodatkowo na sąsiadów. Jak widzisz, na kupujących czeka mnóstwo pułapek – jak więc nie dać się nabić w butelkę? Przeczytaj nasze wskazówki!

Montaż okien z parapetami

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA

Mieszkanie z rynku pierwotnego
Na początek musisz skrupulatnie sprawdzić całą umowę – bez wątpienia najlepiej w takich wypadkach będzie wynająć prawnika, który umowę przejrzy za Ciebie i będzie mógł zwrócić Ci uwagę na wszelkiego rodzaju kruczki prawne zastosowane przez deweloperów. Następnie, już po zaczęciu budowy, egzekwuj skrupulatnie wszelkie postanowienia umowy – jeżeli przykładowo w umowie jest zapisane, że do budowy budynku będzie użyty konglomerat, na pewno nie możesz się zgadzać na zastąpienie go niczym innym – deweloper musi wypełniać to, do czego konkretnie się zobowiązał i przy budowaniu bloku wykorzystać konglomerat. Podobnie jest z wszystkimi innymi kwestiami, których musisz pilnować.

Mieszkania z rynku wtórnego
Jeśli z kolei chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym, wtedy również powinieneś niewątpliwie zapoznać się ze stanem technicznym całego bloku. Zwykle takie mieszkania położone są w starszych blokach, które potrafią zaskoczyć właścicieli mieszkań nieprzyjemnymi niespodziankami – mogą na Ciebie czekać przykładowo spadające lub butwiejące parapety.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup takiego mieszkania, bez wątpliwości powinieneś sprawdzać właśnie parapety – niejednokrotnie mówi się, że po ich stanie można określić stan techniczny całego bloku i konkretnego mieszkania.

Wejdź na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej szczegółów w treści (http://kalbarczyk-rzeczoznawcy.pl/certyfikaty/) – te porady powiększą Twą wiedzę na poruszany w powyższym artykule problem!

br>
Czy znasz już ten świetny serwis? Zobaczysz w tamtym miejscu istotnie dużą ilość zajmujących informacji na tego typu temat. Zobacz a nie będziesz żałować!

Na oglądanie takiego mieszkania warto zabrać ze sobą specjalistę budowlańca, który zauważy wszystkie nieprawidłowości.

Mieszkanie marzeń!
Niezależnie od tego, na jaką konkretnie opcję się zdecydujesz, zdecydowanie wcześniej czy później znajdziesz mieszkanie swoich marzeń – tego Ci życzymy!