Kupienie własnego lokum a wynajem. Jakie mamy plusy oraz minusy takich rozwiązań?

Kupno własnego mieszkania to nie jest łatwa decyzja, tym bardziej w dzisiejszych czasach gdy tak wiele osób ma niestabilną sytuację finansową. Decyzję tą poprzedza szereg analiz zarówno w naszej głowie jak również na papierze. Nasza sytuacja finansowa to jedno, ale to czy jesteśmy gotowi na tak duże zobowiązanie wiążące się z kredytem często na długie lata, to inna rzecz. Dlatego wiele osób zastanawia się czy w ogóle jest sens kupować swoje mieszkanie czy lepiej wynajmować od kogoś?

Patrząc na sytuację młodego człowieka, który wynajmuje mieszkanie we Wrocławiu i to z tą miejscowością zamierza związać swoją przyszłość należy powiedzieć, że problemu ze znalezieniem mieszkania na rynku pierwotnym nie ma żadnego. wrocław apartamenty na sprzedaż ma w ilościach całkiem sporych. Sporo firm deweloperskich inwestuje w tym mieście oraz rynek ten stale się rozwija. Jednak nie każdy zaraz ma ochotę wiązać się na długo z kredytem. No właśnie, ten argument często przemawia przeciwko kupowaniu, jednak gdy o tym pomyśleć dokładniej wygląda to nieco inaczej. Często bowiem wynajmujemy niewielkie mieszkanie i już za taki niewielki metraż przychodzi nam płacić często wcale nie tak mało. Pomyślmy teraz ile będziemy musieli płacić co miesiąc za mieszkanie choćby z dwoma albo trzema pokojami jak zdecydujemy się założyć rodzinę? Okaże się, że po przeliczeniu rata kredytu często będzie liczyła mniej niż opłaty za wynajem. Oprócz tego weźmy pod uwagę to, iż spłacając kredyt spłacamy coś co prędzej czy później będzie naszą własnością. Niestety w przypadku wynajmu takiej perspektywy nie mamy.

odbicie - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób podejmuje kwestię ryzyka wiążącego się z braniem kredytu. Faktycznie, trzeba powiedzieć na wstępie, iż musimy liczyć siły na zamiary. Przemyśleć naszą sytuację finansową.

Podoba Ci ten materiał? Ekstra, ale kliknij ponadto tu – przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle użyteczny tekst (http://eccoholiday.com/p/malta), który też okaże się dla Ciebie ciekawy.

Natomiast może opłaci się zabezpieczyć na taką ewentualność kupnem mieszkania w centrum wrocławia. Nawet jeśli będziemy w gorszej sytuacji finansowej, zawsze możemy wynająć to mieszkanie i przeprowadzić się gdzieś dalej od centrum, lub w ogóle do małej miejscowości blisko miasta, w której będziemy płacić mniej pieniędzy za wynajem. Może się okazać, że takie mieszkanie w centrum spłaci nie tylko kredyt, ale też w jakiejś części pokryje koszty związanych z potrzebą wynajmu miejsca do mieszkania dla nas.

To tylko nieliczne plusy i wątpliwości, jakie mają młode osoby przed decyzją o kupnie swojego lokum. Jednak są one często powodem ociągania się z podjęciem decyzji. Trzeba jednak wiedzieć, iż sytuacja na rynku mieszkań może szybko się zmienić. Więc jeśli w danej chwili jest bardzo korzystna dla kupującego to nie ma co ociągać z decyzją.