Krojownia łódzka z bogatą historią

Łódź jest miastem, w którego bogatej historii przemysł włókienniczy jest głęboko wpisany. W XIX wieku, zarówno fabryki włókien jak i zakłady krawieckie znajdujące się w tym mieście, były popularne na całym obszarze zaboru pruskiego. Nic w tym dziwnego, że również w dzisiejszych realiach możemy tutaj dostrzec echa przeszłości, zmaterializowane za sprawą założonych tutaj zakładów. Ciekawym przekładem będzie Kroexpert, rodzinna spółka z długoletnią historią, specjalizująca się w obróbce różnego rodzaju tkanin.

krojownia Łódź
Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

Marka narodziła się zaraz na początku lat dziewięćdziesiątych , jednak wówczas znana była pod odmienną nazwą. Było to przedsiębiorstwo rodzinne, głównie wykonujące krawiectwo. Zaangażowanych tutaj było mnóstwo szwaczek, krawców, a także innych fachowców, wiedzących o tkaninach wszystko. Lecz sytuacja w sektorze się zmieniła, i obecnie firma oferuje głównie krojenie usługowe. Bowiem za sprawą użycia taniej siły pracowniczej w Azji, sporo osób zaczęła nabywać ciuchy produkowane fabrycznie, sygnowane popularnymi markami – krawiectwo (stroje dla personelu) artystyczne poszło na drugi plan. Współcześnie Kroexpert to bardzo wzięta krojownia Łódź nie posiada drugiego zakładu, działającego w sektorze na tak wielką skalę.
Firma ma bardzo rozbudowaną ofertę, nie całą jej część zajmuje krojenie usługowe. Podejmowane są tutaj projekty od wielkiego kręgu różnych działalności – od firm krawieckich, również tapicerstwo, po kompanie wytwarzające… żaglówki. Gdyż eksperci ze spółki Kroexpert potrafią skroić oraz podkleić także bryt, używany jako tworzywo żagli. Także osoby, które w planach mają uszczelnienie swojego dachu, mają szansę skorzystać z uzdolnień tamtejszych fachowców. Gdyż skrajanie pianek poliuretanowych, używanych do izolacji dachów, proponuje owa krojownia Łódź nadal posiada na swoim terenie kilka artystycznych zakładów krawieckich z wieloletnią tradycją, które oferują wyszukane stroje, nabywane przez osoby, które lubią ubierać się w sposób awangardowy, zamiast w korporacyjne kolekcje. Tego typu firmy rzemieślnicze również współpracują z firmą Kroexpert, w zakresie przycinania tkanin.

Łódzka firma jest najlepszym dowodem na to, jak będąc obrotnym można przekwalifikować własny zakład w sytuacji kryzysu (dowiedz się więcej). Rodzina fundatorów wiedząc, że w sektorze krawieckim zapanowała konkurencja nie do przebicia, postanowiła się przebranżowić. Pod nowym szyldem założyli oni krojownie, która obecnie jest najpokaźniejszym zakładem tego typu na danym obszarze kraju.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.