Kilka podstawowych informacji o pływających pomostach, technologie jakich się używa przy ich produkcji.

Nad wodą bardzo niejednokrotnie wykorzystuje się różnego rodzaju pływające pomosty. Są one używane zarówno na niewielkich rzekach czy brzegach jezior, jak też w większych portach rzecznych czy nawet morskich. Ogromną zaletą tego typu pomostów jest to, że są bardzo proste w montażu i instalacji.

Pomosty nad wodą

Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej będą się składać z przygotowanych wcześniej elementów, które w miejscu docelowym jedynie w odpowiedni sposób się łączy, dzięki czemu nie trzeba przeprowadzać kosztowych prac związanych z przymocowaniem konstrukcji do dna zbiornika. Dodatkowo pomosty pływające mogą być wyposażone w wodoodporne podłogi, jakie usztywniają jeszcze całość konstrukcji i stanowią zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. Przez takie rozwiązanie otrzymuje się naprawdę wytrzymałą i stabilną konstrukcję, jaka jednak w każdym momencie może być szybko zdemontowana lub rozbudowana o kolejne elementy. W zależności od użytych materiałów może się okazać, że tego typu pomosty będą w zasadzie bezobsługowe, nie będzie potrzeby ich systematycznego i wcale nie taniego konserwowania czy remontowania.

Wykorzystywanym obecnie bardzo często materiałem na pomost, jaki w zasadzie nie potrzebuje żadnej konserwacji, jest polietylen. Wszystkie elementy pomostów wyprodukowane z tego materiału są wytrzymałe i lekkie, lecz jednocześnie bardzo łatwe do łączenia. Dzięki temu typowy pomost (pomosty pływające cena) da się zbudować w przeciągu kilku godzin, a jeśli będzie taka potrzeba tak samo szybko rozłożony. Producenci takich pomostów przeważnie mają w ofercie różne elementy, z których można zbudować całość. Różnią się one wielkościami i wypornością, dzięki czemu dopasować je można do aktualnych potrzeb. Niezwykle interesującym rozwiązaniem jest wykorzystanie betonu do produkcji pływających pomostów.

Sprawdź pełną ofertę na stronie WaterFun.

Mimo że beton niejednej osobie będzie się kojarzył z ogromnym ciężarem, to obecnie istnieją technologie które pozwalają użyć go do konstrukcji pływających. Tego typu rozwiązanie daje bardzo duże możliwości przy konstrukcji elementów wymagających większego obciążenia, z tym że wykorzystać go można do budowy wodnego domu.