Jeżeli chcemy obejrzeć imponujące zamki, to Polska posiada ich bardzo wiele, szczególnie atrakcyjne są te krzyżackie

Polska może poszczycić się posiadaniem bardzo wielu niesłychanie ciekawych zamków. Turyści chętnie je odwiedzają, głównie w miesiącach letnich. Jeśli wybieramy się w trasę i pragniemy zwiedzić piękne zamki, to z pewnością nie zawiedziemy się.

Zamek w Polsce

Autor: Antonio Sacchetti
Źródło: Turismo de Portugal

Postawiony w średniowieczu Zamek w Będzinie pozostaje jednym z najpiękniejszych w naszym kraju. Z pewnością warto dodać go do zaplanowanej trasy podróży. Jest to jedna z najbardziej interesujących atrakcji na południu kraju. Jeśli jednakże pragniemy odwiedzić wyjątkowo imponujący Zamek Malbork powinien stać się celem naszej podróży. Znajdujący się tu zamek jest jednym z największych na ziemi pod względem powierzchni. Od wielu lat nieustannie przyciąga przyjezdnych, którzy upajają się średniowiecznym nastrojem. Jeżeli pragniemy zwiedzić Królewski Zamek Warszawa musi znaleźć się na naszej mapie wycieczki. Jest to, co prawda, budowla zrekonstruowana i, być może, nie jest tak wspaniała jak inne zabytkowe zamki w naszym kraju, jednak da się tam zobaczyć niesłychanie ciekawe wystawy. Bardzo często na podwórzu organizowane są koncerty muzyki klasycznej.

wakacje - malowidło

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo powszechnym celem wycieczek jest Zamek w Chęcinach, także postawiony w średniowieczu. Charakterystyczne wieże są jego znakiem rozpoznawczym. Nie każdy jednakże ma sposobność i ochotę, by jeździć po całej Polsce. Mnóstwo wycieczkowiczów przyjeżdża tylko do miasta stołecznego. Jeżeli pragną zobaczyć – zobacz – jakiś Zamek Warszawa ani trochę ich nie rozczaruje. Naturalnie trudno go porównać do imponujących średniowiecznych budowli, których mnóstwo znajdziemy w Polsce. Jeżeli zatem planujemy zobaczyć prawdziwy średniowieczny krzyżacki Zamek Malbork będzie najlepszym wyborem.

Warto też wspomnieć o takich budowlach jak Zamek w Krakowie i Zamek w Książu. To też są imponujące miejsca, które na pewno opłaca się zobaczyć podczas wakacji. Jeśli nie przepadamy za tłumami, to najlepiej będzie zorganizować zwiedzanie na jesieni.

Nasz kraj posiada bardzo dużo interesujących zabytków, a zamki należą do wyjątkowo pożądanych przez turystów. Nie wszystkie można zwiedzać w całości, jednakże z pewnością każdy odnajdzie miejsce na mapie, które spełni jego wymagania.