Jeżeli chcemy zwiedzić imponujące zamki, to Polska posiada ich bardzo wiele, szczególnie ciekawe są te krzyżackie

Zbliża się czas urlopowy i pożądane byłoby zdecydować gdzie spędzimy wyjazdy wakacyjne. Można bezczynnie wylegiwać się na morskim piasku, jednak na pewno powinno się ten wspaniały okres spędzić na poznawaniu zakątków swojego kraju, szczególnie jeżeli ten czas spędzimy z pociechami. Wskazane jest pokazać dzieciom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich trochę historii.

Mamy wielką nadzieję, iż udało nam się chociaż trochę zaciekawić Cię opisem naszych przepięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych propozycji na weekendowe wyjazdy, możesz spodziewać się, iż nasz cykl artykułów na ten (ciąg dalszy tego materiału> http://villamare.com.pl) temat bez wątpliwości będzie kontynuowany. Odkrywanie Polski również może być niezapomnianą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją rozpocząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo pięknych miejsc do odkrycia!

W trakcie wędrówki powinno się zwiedzić Zamek Czocha (warte przeczytania). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu punktów w Polsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Jest to miejsce na wspaniałe spędzenie czasu z rodziną, bądź jedynie z ukochaną osobą.
Pobyt w owym miejscu można ubogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niezwykłe momenty prowadzące do nadzwyczaj zakamuflowanych i interesujących zakątków, kryjące tajemnice starego Zamczyska w Suchej.

podróż - fotografijka

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zamkiem, który oczywiście warto odwiedzić, jest wspomniany przez nas wyżej Zamek Malbork. Wzniesiony został w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki i bez wątpliwości do dzisiaj robi ogromne wrażenie. Właściwie każdy w Polsce kojarzy jego specyficzny wygląd oraz czerwoną cegłę, z której został wzniesiony – zobacz zamek.

Zwiedzenie Malborka jest chyba żelaznym punktem niemalże każdej wycieczki szkolnej, zatem jeśli zamek Moszna nie jest przez Ciebie odkryty, na pewno musisz zaraz nadrobić te zaległości. Nasz kraj ma mnóstwo interesujących zabytków, a zamki należą do wyjątkowo atrakcyjnych dla przyjezdnych. Nie wszystkie można zwiedzać w całości, jednakże na pewno każdy odnajdzie miejsce na mapie, które spełni jego wymagania.